06. 11. 2017
Vytisknout Poslat na e-mail

Odborné ambulance v B. Braun Omnia

Zdraví vždy na prvním místě

Zdravotnickou část multifunkčního zdravotnického zařízení B. Braun Omnia reprezentují dialyzační středisko a odborné ambulance umístěné v samostatném ambulantním traktu.  Nejvytíženější je ambulance interní, která funguje denně a stará se především o pacienty s onemocněním srdce a cév, diabetem, dýchacími obtížemi a dalšími vnitřními onemocněními.

Důraz především na péči o nefrologické pacienty

Zázemí pacientům s onemocněním ledvin poskytuje nefrologická ambulance, která se zaměřuje nejen na stanovení přesné diagnózy a doporučení terapie, ale i na prevenci a poradenství. Součástí ambulance je také poradna pro transplantaci ledvin, která pomáhá nemocným se zařazením na čekací listinu nebo poskytuje poradenské služby zájemcům o dárcovství. O dětské pacienty pečuje ambulance dětské nefrologie, která funguje na telefonické objednání.

Další služby pro klienty Domova s úsměvem i pro místní obyvatele

V nutriční ambulanci působí odborný lékař a nutriční terapeut, kteří poskytují konzultace jak dialyzovaným pacientům, tak dalším zájemcům o správnou výživu. Dál jsou v komplexu B. Braun Omnia k dispozici ještě ultrazvuková a rehabilitační ambulance.

Odborné ambulance nepokrývají zdaleka všechny obory medicíny, ale soustřeďují se na základní spektrum nemocí, které trápí primárně obyvatele Domova s úsměvem, jenž je součástí komplexu B. Braun Omnia. Jejich hlavním cílem je zajistit léčbu klientů Domova s úsměvem a nabízejí své služby i dalším pacientům z regionu. Celkově se místní odborné ambulance starají o několik tisíc nemocných ze Slavkova a okolí.

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna