29. 8. 2021
Vytisknout Poslat na e-mail

Pacientský program B. Braun Lepší péče vám nabízí komplexní systém podpory. Tipy, rady a mnoho dalších zajímavostí a inspirací. Program je pro vás zcela zdarma. Přidejte se k nám!

Pacientsky programOperace, která vede k dočasnému nebo trvalému vyvedení stomie, s sebou přináší řadu závažných změn, které není lehké zvládnout. Znenadání do vašeho života vstoupí nejistota a postupně se vynořují další a další otázky. Ačkoli se vám to zpočátku může zdát nepředstavitelné, velká část stomických pacientů žije plnohodnotným životem s plným společenským uplatněním. Můžete mezi ně patřit i vy. Proto jsme pro vás připravili bezplatný pacientský program B. Braun Lepší péče. Je otevřený všem stomickým pacientům a pomáhá je navrátit zpět do aktivního a plnohodnotného života.

V B. Braun za námi stojí čtyřicetiletá zkušenost s vývojem komplexního portfolia stomických pomůcek a naši zkušení lékaři a stomické sestry jsou kdykoli připraveni vám pomoci na vaší náročné cestě. Jsme tu pro vás před operací, po ní i v období rekonvalescence, následné adaptace a ve fázi návratu ke kvalitnímu životu. Důvěřujte nám a svěřte se do péče našich zkušených profesionálů. Spolu to zvládneme.

Mgr. Olga Panenková, stomická sestra
MUDr. Jaroslav Marvan, vedoucí lékař chirurgických oborů B. Braun Avitum

-------> CHCI SE REGISTROVAT <-------

Jaké služby a aktivity nabízíme?

1. Stomická linka B. Braun

Zavolejte, pomůžeme vám. Každý všední den od 8.00 do 16.00 vám naše certifikovaná stomická sestra zodpoví jakoukoli otázku na bezplatné stomické lince B. Braun +420-777 363 343.

2. Komplexní portfolio stomických pomůcek

Našim stomickým pomůckám můžete věřit, protože za námi stojí mnoho let zkušeností s jejich vývojem. Naše zkušené sestry vám profesionálně poradí s výběrem nejvhodnějších pomůcek s ohledem na vaše individuální potřeby a životní situaci a naučí vás pomůcky správně používat. Máme řešení pro každého z vás. Objednejte se do některé z našich stomických poraden nebo se obraťte na naši stomickou linku.

3. Vzorky stomických pomůcek zdarma

Rádi vám pomůžeme s výběrem stomických pomůcek a následně vám zdarma zašleme vzorky, abyste si pomůcky mohli vyzkoušet v klidu v domácím prostředí. O vzorky můžete požádat svého ošetřujícího lékaře. Obraťte se na B. Braun stomickou linku +420-777 363 343 nebo požádejte svoji stomickou sestru z ambulanci B. Braun Plus.

4. Zelená hvězda

Síť zdravotnických prodejen Zelená hvězda vám diskrétně a zcela zdarma doručí stomické pomůcky až domů. Objednat si je můžete on-line i telefonicky nebo se k nám zastavte a nakupte osobně. Vyškolený personál vám ochotně pomůže s výběrem a poskytne i odborné poradenství.

5. Časopis StomaLife

Dvakrát ročně pro vás vydáváme pacientský časopis StomaLife plný informací týkajících se novinek v léčbě a vývoje stomických pomůcek, ale také pacientských příběhů, rozhovorů s odborníky, tipů a triků pro kvalitní život se stomií, soutěží a zábavy. Časopis vám zdarma zašleme elektronicky nebo poštou.

6. Nejste na to sami

Inspirujte se zkušenostmi a životními příběhy našich ambasadorů. Chcete se mezi ně také zařadit? Potřebujete se svěřit? Nejste na to sami. Ozvěte se nám, jsme tu pro vás. Naši odborníci a ambasadoři se vám ozvou a poradí. Zavolejte na naši B. Braun stomickou linku 777 363 343 nebo nám napište na lepsipece.cz@bbraun.com.

7. Pacientská akademie

Připojte se na naše vzdělávací kurzy a webináře. Zkušení lékaři a stomické sestry vám zodpovědí vaše dotazy. Podívejte se na aktuální nabídku na webu.

8. Odborné ambulance B. Braun Plus

Potřebujete pomoct s péčí o stomii a nemáte možnost docházet ke stomické sestře? Naše chirurgické ambulance zastřešují nejen stomické poradny, ale nabízejí také poradenství v oblasti hojení ran, nutriční poradenství a urologie.

  • Naše zkušené sestry vám profesionálně poradí s výběrem nejvhodnějších pomůcek s ohledem na vaše individuální potřeby bez ohledu na výrobce pomůcek.
  • Naučí vás a vaše rodinné příslušníky pomůcky správně používat.
  • V nutričních ambulancích vám specialistky poradí se správnou stravou vhodnou pro váš typ stomie.
  • Využijte osobní a profesionální přístup našich odborníků. Objednání na čas. Možnost péče na dálku, telefonické a on-line konzultace.

9. Toulky s B. Braun za zdravým pohybem

Několikrát ročně a ve spolupráci s Ilco.cz pořádáme setkání pacientů a jejich rodin na zdravém vzduchu. Přidejte se k nám a rozšiřte řady aktivních stomiků.

10. Edukační materiály

Nedílnou součástí našeho pacientského programu jsou také edukační materiály. Ve spolupráci s předními odborníky a pacienty jsme pro vás připravili předoperační edukační sadu a pooperační stomickou taštičku, v nichž najdete všechny potřebné informace a kontakty na jednom místě. Obraťte se na svého ošetřujícího lékaře či sestru a při další návštěvě si materiály vyžádejte.

11. Dárky pro pacienty

Vaše zdraví je pro nás důležité. Dovolte nám vaši důvěru podpořit dárky souvisejícími s podporou vašeho zdraví.

-------> CHCI SE REGISTROVAT <-------

Spojte se s námi na stránce na našich sociálních sítích Facebook a Instagram. Všechny novinky s vámi sdílíme. Ptejte se, pište. Jsme s vámi rádi v kontaktu.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Stomický pacient
Péčí o stomii svět ani život nekončí - říká stomický pacient

Když pan Lehovec v prosinci loňského roku prodělal operaci rekta a byla mu vyšita dočasná ileostomie...

Celý článek
Pacientka ze stomické poradny B. Braun Plus
Flexima Active O' convex – novinka, co nepodtéká a dobře sedí

Každý máme své problémy. Někdo závažnější, někdo méně… Ale pokud jsme stomici, naší důležitou...

Celý článek
Jak bojovat a zvládnout život se stomií
Co tě nezabije, to tě posílí. A se stomií je to stejně!

Štěpánka Kovaříková, nová předsedkyně Českého ILCO, si už se stomií zažila své. Stres v práci a...

Celý článek