form

Zadejte dotaz do poradny

Vyberte si téma, které je pro vás důležité, a napište nám, s čím potřebujete poradit. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, abychom vám na něj mohli poslat naši odpověď. Komunikace je důvěrná a vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sidebar

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Jídlo omezovat nemusíte, pokud nemáte jiný problém. Co se týká pití, doporučujeme pít nejlépe vodu, určitě se vyhněte koncentrovaným džusům a sladkým limonádám.
 

Hodnota kreatininu 81 rozhodně není vážná, metoda má 10% nepřesnost a takto mírně zvýšený kreatinin nic neznamená

Dobrý den, děkujeme Vám za váš dotaz. Léčba dekubitů se skládá z vícero složek – samotné léčbě defektu, zhodnocení stavu výživy a hydratace a velmi důležité je polohování, při kterém dojde k odlehčení defektu. Samozřejmě vše za podmínek, že to zdravotní stav pacienta dovolí. Co se týče konkrétní léčby defektu, zde je potřeba znát zdravotní stav a defekt. Defekt je potřeba vždy ošetřit pomocí oplachového roztoku, doporučila bych Prontosan roztok, který nanesete na sterilní čtverce a dáte na ránu po dobu 20 minut. Poté je potřeba zvolit vhodné krytí na ránu, to však záleží na vzhledu rány. Co se týče podpůrné léčby Biostyle či od Justu, poraďte se s ošetřujícím lékařem. Přejeme, aby se zdravotní stav vaší maminky brzy zlepšil.

Linovera olej měl nyní krátkodobý výpadek, nicméně již od konce tohoto týdne by měl být opět dostupný. Pokud by jste hledala náhradu, tak v portfoliu máme nyní Linovera emulze, jedná se o stejné účinné látky, ale v masťovém základu. Tato verze je v současné době také dostupná. Pokud by jste měla ještě nějaký doplňující dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Na naší ambulanci v Českých Budějovicích se můžete určitě s důvěrou obrátit, vstup je bezbariérový. Pro jistotu přikládám odkaz, kde naleznete všechny potřebné informace. Prosím zavolejte si pro objednání.

 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Každý defekt se hojí trochu jinak, záleží na mnoho faktorech, nicméně je vždy potřeba správně pečovat o ránu, aby se dobře hojila. V rámci péče o operační ránu, nemáte zvolený špatný postup, mastný tyl na ráně brání vysychání strupu, tak aby rána nepřeschla a nepopraskala. Ve vašem případě bych nyní doporučila obklady „strupu“ Prontosan roztokem, tedy na mulový čtverec nalijete roztok, přiložíte na ránu a necháte obložku 20 minut. Nyní hodně záleží na tom jak rána vypadá, což se špatně na dálku posuzuje, ale můžete aplikovat Askina transorbent na dohojení rány, krytí lze stříhat a na ráně může být až několik dní.
 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Zlatý stafylokok patří do běžné mikroflóry přítomné na naší pokožce. Pokud se dostane do otevřené rány, může v některých případech způsobit komplikace v hojení akutní rány. V tuto chvíli, pokud máte stále obtíže v hojení, doporučujeme provádět obložky na ránu z Prontosan roztoku, vezmete sterilní čtverce, nalijete na ně Prontosan roztok, přiložíte na ránu a necháte 20 minut působit. Pokud by jste někdy v budoucnu plánovala další výkon, doporučujeme dekolonizaci pokožky před operací pomocí Prontodermové řady, a to balíček určený právě na snížení rizika infekce před operací.
 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ve vašem stavu záleží na tom, jaký byl rozsah poranění. Standardně se stehy vyndávají z rány po té, co se rána zhojí, tedy je pak potřeba pouze pečovat o jizvu. Jizvu je nejlépe promazávat přípravky na to určenými, zde bych doporučila např. Askina scair repair, z běžnějších přípravků např. měsíčková mast či nesolené sádlo. Co se týče chůze bez berlí, tam takto nedokážu poradit, vhledem k neznalosti rozsahu poranění a aktuálnímu stavu.

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Ano, jizvy, respektive místa po chirurgickém zákroku mohou být citlivější na změnu tlaku, což s sebou změna počasí přináší. Na změnu počasí reaguje tělo většinou změnami tělesné teploty, krevního tlaku a právě svalovým napětím. Při bolesti lze užívat volně prodejné léky na bolest, pokud je dobře snášíte. Nicméně takto na dálku a při neznalosti vašeho současného zdravotního stavu a spojitostí s císařským řezem, bych vám doporučila, aby jste se obrátila na svého ošetřujícího lékaře, a poradila se s ním.
 

Dobrý den, pokud jste se podrobil konzervativní terapii, která zahrnuje farmakoterapii, rehabilitaci, úpravu životosprávy, fyzikální terapii a balneoterapii a Váš stav se nezlepšil, je doporučeno operaci realizovat. Cílem operace TEP kolene je, aby se pacient pohyboval po výkonu bezbolestně a pohyb by mu neměl způsobovat obtíže. Po operaci je kolenní kloub volně pohyblivý, pacienta pohyb nebolí a kloub je stabilní. Díky náhradnímu kloubu se může plně pohybovat. Pro odstranění bolesti při chůzi a při otočení je tedy nutno tuhle operaci absolvovat, tento zákrok může signifikantně zvýšit kvalitu Vašeho života.