Co se týká léčby stresové inkontinence, doporučuji si najít lékaře specialistu urogynekologa. Možností je jistě více a nutné k problému přistupovat individuálně. Posílám odkaz na pomůcku Diveen, která je určena k řešení stresové inkontinence I. a II. stupně. Na stránkách zde najdete informace k produktu a kde ho koupit.
 

Vážený pane inženýre, reaguji na váš dotaz na webu LP. Co se týká sběrných sáčku, máme v nabídce sáčky Urimed B´Bag, objem 2 l, hadice 90 cm. Dále také sáčky o objemu 800 a 500 ml, ty ovšem, píšete, jsou nedostačující. Níže posílám odkaz na naši preskripční brožuru, kde najdete SUKL kódy sáčků a menší obrázky na str. 9 – brožura Přehled katetrů Actreen  a příslušenství. https://www.bbraun.cz/cs/produkty-a-terapie/kontinence-a-urologie/actreen-mocove-katetry.html#broury-ke-staen. Pokud se rozhodnete naše sáčky vyzkoušet, mohu poslat, případně, vzorek sáčku.

Dobrý den, lék na noční močení existuje, ale musí vám ho předepsat lékař urolog, který musí nejdříve vše vyšetřit. Vše s ním proberte na vaši kontrole. Zda problémy s pocením s tímto souvisí, neumím, bohužel, posoudit.

Dobrý den, pokud budete mít akutní bolesti, vyhledejte lékaře neprodleně. Mohla by to být ledvinová kolika, ale to musí vyšetřit lékař. Nevím odkud jste, ale do většiny našich ambulancí je třeba se objednat.

 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Jídlo omezovat nemusíte, pokud nemáte jiný problém. Co se týká pití, doporučujeme pít nejlépe vodu, určitě se vyhněte koncentrovaným džusům a sladkým limonádám.
 

Dobrý den, reaguji na váš dotaz na webu Lepší péče. Tlačit při močení byste rozhodně neměl, při tlaku se může moč též tlačit zpátky do ledvin a to ledviny poškozuje. Doporučuji navštívit urologa specialistu, který vám provede tzv. urodynamické vyšetření. To zjišťuje jak se měchýř chová, jak se plní, do jakého množství a jak se vyprazdňuje. Níže posílám odkaz na naše urologické ambulance, z dotazu nepoznám kde bydlíte, tam se případně můžete obrátit.

https://www.lepsipece.cz/ambulance/urologicke-ambulance.

Dobrý den, po zahájení sexuálního života nebo v období zvýšené sexuální aktivity se mohou u pacientek opakovaně vyskytnout záněty močových cest, tzv. Honeymoon cystitis. U těchto zánětů někdy jako prevence stačí pravidelné vymočení a zvýšená hygiena zejména po pohlavním styku, aby nedocházelo k průniku bakterií z pohlavních do močových cest. Někdy pomohou i přípravky s obsahem brusinek. Po opakovaných zánětech močových cest mohou nepříjemné pocity v oblasti podbřišku delší dobu přetrvávat, ale pokud jste byla dostatečně přeléčená, měly by obtíže časem ustoupit. Každý akutní zánět močového měchýře je důležité přeléčit, aby nepřešel v chronický zánět.

Dobrý den, pomůcka Diveen® nemusí být nutně zavedená celých dvanáct hodin. To je maximální doba, po kterou může být pomůcka zavedená. Pomůcku můžete použít pouze na dobu, kdy si chcete být jistá, že nedojde k úniku moči. Více informací naleznete na diveen.cz nebo bbraun.cz.

Dobrý den, pomůcka není recyklovatelná, po použití je potřeba ji vyhodit do komunálního odpadu. Můžete ji však vložit do ochranného obalu. Rozhodně nevhazujte do toalety. Více informací naleznete na diveen.cz.

Dobrý den, inkontineční pomůcku Diveen®  můžete v současné době zakoupit na internetových lékárnách - Pilulka.cz, ipc-lekarny.cz a benu.cz. Více informací naleznete také na diveen.cz.

form

Zadejte dotaz do poradny

Vyberte si téma, které je pro vás důležité, a napište nám, s čím potřebujete poradit. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, abychom vám na něj mohli poslat naši odpověď. Komunikace je důvěrná a vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sidebar