Dobrý den, bohužel, asi vám nepomůžu váš problém vyřešit. Napadá mě, abyste nutnost hygieny probrali např. ve stomické poradně ze sestřičkou nebo s lékařem, který manžela operoval. Někdy je to těžké.

Dobrý den, reaguji na váš dotaz. Nepíšete o jakou firmu pomůcek se jedná. Myslím, že by to prosakovat nemělo. Doporučuji obrátit se přímo na výrobce.

Pokud má váš otec kolostomii, měla by odcházet stolice formovaná, nemusí být úplně tuhá, ale řídká by již neměla být. Doporučuji konzultaci s lékařem chirurgem, který o otce pečuje. Případně vás odkáže na nutričního specialistu. Můžete se obrátit na naše nutriční ambulance.

Dobrý den, přesně jak píšete, je to těžká odpověď, vzhledem k neznalosti nejen diagnózy, ale i k celkovému stavu vašeho tatínka. V noci samozřejmě problém nastat může. Pomůcka může podtéct, odlepit se, bylo by to hodně starostí. Moc vám neporadím, nechala bych na uvážení LDN, tam vašeho tatínka znají nejlépe.

Paní Renato, všechny stomické pomůcky a příslušenství v péči o stomii jsou (většinou) plně hrazeny ze zdravotního pojištění. Limity na pomůcky i příslušenství na jednoho pacienta najdete v článku zde https://www.lepsipece.cz/pece-o-stomie/uhrada-za-leky-pomucky-pojistovny nebo na www.ilco.cz. Vše také jistě ví i vaše stomická sestra nebo distributor vašich pomůcek. Pokud máte vhodně zvolenou pomůcku a stomická sestra vás naučila se o stomii postarat, množství pomůcek zpravidla stačí. V případě, že vám pomůcky nestačí, je vhodné kontaktovat stomickou sestru. Pokud stomickou sestru nemáte, volejte Stomickou linku B. Braun, kde vše probereme a najdeme pro vás řešení. B. Braun +420-777 363 343

Dobrý den, tak pokud se problém vyskytl, měla by to zhodnotit stomická sestra. Může se jednat jak o alergickou reakci nebo pouze o přetíženou pokožku. Pudr je nevhodný používá se na porušenou integritu kůže (krvácení, secer­nování) pokud se jedná pouze o přetíženou kůži stačí krém, nechat vstřebat a pak opláchnout. Ochranný film ConvaCare vás patrně musí štípat na zarudlé kůži obsahuje alkohol. Takže moje rada je. Navštívit stomickou sestru ať vidí o jakou komplikaci se jedná. Umýt, osušit a eventuálně změnit stomickou pomůcku nebo použít ochranný film bez alkoholu. Na trhu jich je dost. Pokud bude problém, vyfoťte a zašlete na můj email. Pěkný večer.

Dobrý večer, poradit by vám mohly v lékárnách Zelené hvězdy nebo v našem eshopu https://www.bbraunshop.cz/, jinak mi můžete zavolat 59 737 5712 Po-pá do 14.00h. Řeknu Vám kód a v každé lékárně Vám zboží objednají. Bohužel doma nemám ceníky. Ale jinak jako stomik si tyto produkty můžete nechat předepsat, jsou plně hrazeny pojišťovnou. Pěkný večer Fierlová.

Kapsuli Be 1® je třeba vyměnit po vyprázdnění stolice. Poté nasadíte novou kapsuli či kolostomický sáček Flexima 3S. Na noc doporučujeme používat uzavřený sáček Flexima 3S. Podložka může být na těle ponechána až tři dny.
Pomůcka Be 1 je vhodná pro pacienty, kteří mají tuhou až pastovitou stolici. Při tekuté stolici je použití pomůcky Be 1 kontraindikováno. V případě tekuté stolice doporučujeme používat výpustné sáčky, např. Flexima 3S Roll Up.

Krásný den, Sofie, bohužel nepíšete, jestli jste kolostomička, respektive zda máte vyústěné tlusté střevo a tuhou stolici, nebo ileostomička, kdy je stolice řídká, až tekutá. V případě, že jste na saunu zvyklá a máte ji ráda, jak píšete, a jste-li ve stabilizovaném stavu, pak byste se saunováním neměla mít problém, pokud máte kolostomii.
Jste-li ileostomička a saunování si nemůžete odepřít, je potřeba si pohlídat hospodaření s vodou, protože jí v sauně hodně ztratíte. Během pobytu v sauně pijte iontové nápoje nebo nealkoholické pivo. Chcete-li jít do sauny po operaci, teplotu navyšujte postupně, abyste zjistila, co na to vaše tělo.
Jak bude reagovat lepicí materiál na podložce při vysoké teplotě v sauně? Kůže se potí a pot se vstřebává do lepicí plochy, schopnost vstřebat tekutiny je omezená a pak může snadno nabobtnat. Lepicí plochy jsou konstruované na teplotu těla a při sundávání pomůcky se mohou začít rozpadat. Po užití sauny a „vychladnutí“ pomůcku vyměňte, abyste měla jistotu, že se na pomůcku můžete zcela spolehnout. Každý člověk je jiný a stejně tak každá lepicí plocha. Je potřeba vyzkoušet, co vaše pomůcka vydrží.

V případě, že vám vaše stávající pomůcka přestala vyhovovat ať už proto, že jste přibrala nebo ubrala na váze, nebo se změnil tvar vašeho břicha, obraťte se na svou stomickou sestru. Ta vám poradí, jestli je potřeba měnit profil pomůcky. Pokud ne, je to už jen na vás. Můžete se obrátit na jednotlivé firmy a vyzkoušet pomůcky jako vzorky. V případě, že vám bude nová pomůcka vyhovovat, není problém před dalším fasováním pomůcek, zpravidla jednou za čtvrt roku, provést změnu. Kódy nových pomůcek vám rádi sdělí na lince pro zákazníky příslušné firmy. Doporučuji vám zkoušet jen jeden typ pomůcek, aby se vám nepopletly. Někdo se rád drží léta jedné firmy a pomůcky, která mu vyhovuje, jiný rád zkouší nové. Přeji vám hodně štěstí a spokojenosti.

form

Zadejte dotaz do poradny

Vyberte si téma, které je pro vás důležité, a napište nám, s čím potřebujete poradit. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, abychom vám na něj mohli poslat naši odpověď. Komunikace je důvěrná a vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sidebar