Dobrý den, děkujeme Vám za váš dotaz. Léčba dekubitů se skládá z vícero složek – samotné léčbě defektu, zhodnocení stavu výživy a hydratace a velmi důležité je polohování, při kterém dojde k odlehčení defektu. Samozřejmě vše za podmínek, že to zdravotní stav pacienta dovolí. Co se týče konkrétní léčby defektu, zde je potřeba znát zdravotní stav a defekt. Defekt je potřeba vždy ošetřit pomocí oplachového roztoku, doporučila bych Prontosan roztok, který nanesete na sterilní čtverce a dáte na ránu po dobu 20 minut. Poté je potřeba zvolit vhodné krytí na ránu, to však záleží na vzhledu rány. Co se týče podpůrné léčby Biostyle či od Justu, poraďte se s ošetřujícím lékařem. Přejeme, aby se zdravotní stav vaší maminky brzy zlepšil.

Linovera olej měl nyní krátkodobý výpadek, nicméně již od konce tohoto týdne by měl být opět dostupný. Pokud by jste hledala náhradu, tak v portfoliu máme nyní Linovera emulze, jedná se o stejné účinné látky, ale v masťovém základu. Tato verze je v současné době také dostupná. Pokud by jste měla ještě nějaký doplňující dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. Na naší ambulanci v Českých Budějovicích se můžete určitě s důvěrou obrátit, vstup je bezbariérový. Pro jistotu přikládám odkaz, kde naleznete všechny potřebné informace. Prosím zavolejte si pro objednání.

 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Každý defekt se hojí trochu jinak, záleží na mnoho faktorech, nicméně je vždy potřeba správně pečovat o ránu, aby se dobře hojila. V rámci péče o operační ránu, nemáte zvolený špatný postup, mastný tyl na ráně brání vysychání strupu, tak aby rána nepřeschla a nepopraskala. Ve vašem případě bych nyní doporučila obklady „strupu“ Prontosan roztokem, tedy na mulový čtverec nalijete roztok, přiložíte na ránu a necháte obložku 20 minut. Nyní hodně záleží na tom jak rána vypadá, což se špatně na dálku posuzuje, ale můžete aplikovat Askina transorbent na dohojení rány, krytí lze stříhat a na ráně může být až několik dní.
 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Zlatý stafylokok patří do běžné mikroflóry přítomné na naší pokožce. Pokud se dostane do otevřené rány, může v některých případech způsobit komplikace v hojení akutní rány. V tuto chvíli, pokud máte stále obtíže v hojení, doporučujeme provádět obložky na ránu z Prontosan roztoku, vezmete sterilní čtverce, nalijete na ně Prontosan roztok, přiložíte na ránu a necháte 20 minut působit. Pokud by jste někdy v budoucnu plánovala další výkon, doporučujeme dekolonizaci pokožky před operací pomocí Prontodermové řady, a to balíček určený právě na snížení rizika infekce před operací.
 

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ve vašem stavu záleží na tom, jaký byl rozsah poranění. Standardně se stehy vyndávají z rány po té, co se rána zhojí, tedy je pak potřeba pouze pečovat o jizvu. Jizvu je nejlépe promazávat přípravky na to určenými, zde bych doporučila např. Askina scair repair, z běžnějších přípravků např. měsíčková mast či nesolené sádlo. Co se týče chůze bez berlí, tam takto nedokážu poradit, vhledem k neznalosti rozsahu poranění a aktuálnímu stavu.

Dobrý den. Děkujeme za Váš dotaz. Léčba bércových vředů je velmi široká a vždy závisí na stavu rány, celkovém stavu pacienta a přidružených onemocnění. Rány se velmi často komplikovaně hojí. Pokud dolní končetina má nyní jinou barvu, může být oteklejší, je nejlépe navštívit odborného lékaře k zhodnocení stavu, jelikož se může jednat o počínající zánět a je potřeba zvážit nastavenou terapii a  celkovou léčbu např. antibiotiky. 
 

Dobrý den. Děkujeme za dotaz. Dle vašeho popisu se může jednat o reakci pokožky na materiál, nejspíše lepidlo. Někdy tato reakce může vzniknout v kombinaci s teplým počasím a vyšší potivostí pokožky, nebo jako alergická reakce na nějakou složku materiálu. Pokud by se jednalo o podráždění pokožky právě v kombinaci s počasím, tak stačí materiál odstranit, pokožku omývat čistou vodou, postižené místo udržovat čisté a suché a podráždění by mělo postupně odeznít. Pokud by se jednalo o alergickou reakci, a obtíže přetrvávají, doporučuji navštívit praktického/kožního lékaře ke zvážení vhodné masti/léku k lokálnímu použití. Dobrý den, můj manžel měl erysipel, následně se mu utvořil vřed. Léčím to mastí Hemogel, okolí vředu je klidné ale rána se nechce zhojit. Ptám se na jiné řešení.

Dobrý den. Děkujeme za Vás dotaz. Ke vzniku rány došlo v poměrně obtížném terénu, takto vzniklá rána může být hůře zhojitelná. Bohužel v současné chvíli nevím, jak přesně rána vypadá, takže vám nelze doporučit materiál. Mohu vám, ale nabídnout péči v našich odborných ambulancích pro léčbu chronických ran, na které se můžete s důvěrou obrátit. Posílám odkaz na seznam míst. Pokud by pro vás byly ambulance nedostupné, prosím kontaktujte mě a mohu vám doporučit partnerská centra, kde se o vás postarají.

Dobrý den. Děkujeme za dotaz. Je nám líto, že se nacházíte v takové těžké situaci. Dekubity i IV. kategorie se léčit dají, ale jedná se o komplexní přístup v léčbě. Vždy je nutné posoudit stupeň dekubitu a zvolit vhodnou terapii. Ta se skládá s léčebných prostředků na daný defekt, ale také polohování, výživy a hydratace a určitě i tlumení bolesti. V současném stavu dle vašeho popisu, by stran defektů byla potřeba nejspíše soustavná péče, kde se budou řešit nejen defekty samotné, ale právě i hydratace a výživa. Chápu, že situace pro vás není lehká, nicméně zdravotní obtíže, ani dosavadní péči neznáme, tak jí nemůžeme hodnotit.

form

Zadejte dotaz do poradny

Vyberte si téma, které je pro vás důležité, a napište nám, s čím potřebujete poradit. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, abychom vám na něj mohli poslat naši odpověď. Komunikace je důvěrná a vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sidebar