29. 08. 2015
Vytisknout Poslat na e-mail

Prevence a léčba dekubitů pomáhá v nemocnici i v domácí ošetřovatelské péči

Ošetřovatelé, kteří se o špatně pohyblivé či zcela nepohyblivé pacienty starají v domácím prostředí, ale i profesionální zdravotníci řeší často otázku, jaké zdravotnické prostředky a přípravky používat k prevenci vzniku proleženin (dekubitů).

Přípravků existuje velmi mnoho, důležité je, aby péče o pokožku byla komplexní a pokryla všechna místa, kde mohou proleženiny vzniknout.

Komplexní a praktické řešení prevence proleženin

Řešením může být sada přípravků na prevenci a léčbu dekubitů a zároveň novinky z oblasti hojení ran, s níž přichází na trh společnost B. Braun. Přípravky a zdravotnické prostředky k ochraně kůže jsou zde soustředěny do jednoho praktického balení. Součástí sady jsou:

Pěnové obvazy se silikonovou vrstvou Askina DresSil jsou určeny k mechanické ochraně proleženinami ohrožené i poškozené kůže. Linovera je roztok chránící kůži díky hyperoxidovaným mastným kyselinám, ideálně při aplikaci dvakrát až třikrát denně a v kombinaci s pěnovým obvazem. Krém Askina představuje ideální ochranu citlivé, křehké a suché kůže v okolí rány a proti maceraci při úniku stolice a tělních tekutin.  

Všechny výrobky, dodávané v praktickém balení, se svými vlastnostmi vzájemně doplňují, proto je ochrana kůže před dekubity komplexní a snadno dostupná. O dostupnosti přípravků se informujte u svého lékaře.  

Produkty zakoupíte i v síti prodejen Zelená hvězda

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna

Mohlo by se vám líbit
jizva po cisarskem rezu
Jizva po císaři - jaké komplikace mohou nastat a jak na správnou léčbu?

Císařský řez v některých případech symbolizuje zákrok, který je nutný pro zachování zdraví matky i...

Celý článek
ošetření bércového vředu
Co pomáhá na bércové vředy a jak jich vzniku předcházet?

Léčba bércových vředů je zpravidla náročná a vyžaduje aktivní přístup ze strany pacienta. Přečtěte...

Celý článek
První_pomoc_balicek_shutterstock_299232332
Máte správně vybavenou domácí lékárničku?

Současná situace kolem pandemie koronaviru zpomalila život celé planety, nejen České republiky. Z...

Celý článek