Vytisknout Poslat na e-mail

Ošetřovatelé, kteří se o špatně pohyblivé či zcela nepohyblivé pacienty starají v domácím prostředí, ale i profesionální zdravotníci řeší často otázku, jaké zdravotnické prostředky a přípravky používat k prevenci vzniku proleženin (dekubitů).

Přípravků existuje velmi mnoho, důležité je, aby péče o pokožku byla komplexní a pokryla všechna místa, kde mohou proleženiny vzniknout.

Komplexní a praktické řešení prevence proleženin

Řešením může být sada přípravků na prevenci a léčbu dekubitů a zároveň novinky z oblasti hojení ran, s níž přichází na trh společnost B. Braun. Přípravky a zdravotnické prostředky k ochraně kůže jsou zde soustředěny do jednoho praktického balení. Součástí sady jsou:

Pěnové obvazy se silikonovou vrstvou Askina DresSil jsou určeny k mechanické ochraně proleženinami ohrožené i poškozené kůže. Linovera je roztok chránící kůži díky hyperoxidovaným mastným kyselinám, ideálně při aplikaci dvakrát až třikrát denně a v kombinaci s pěnovým obvazem. Krém Askina představuje ideální ochranu citlivé, křehké a suché kůže v okolí rány a proti maceraci při úniku stolice a tělních tekutin.  

Všechny výrobky, dodávané v praktickém balení, se svými vlastnostmi vzájemně doplňují, proto je ochrana kůže před dekubity komplexní a snadno dostupná. O dostupnosti přípravků se informujte u svého lékaře.  

Produkty zakoupíte i v síti prodejen Zelená hvězda

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Ošetřování ran v domove pro seniory
Léčba dekubitů v domovech pro seniory

„Některé domy seniorů možná nevědí, že se na vás mohou obrátit a nebude je to nic stát.“ ...zaznělo...

Celý článek
Alena Kyselová Jak na rány?
Jak na rány? Hydrogel a správné krytí je základ

Hojení akutních ran, související riziko infekcí nebo rostoucí antibiotická rezistence pacientů...

Celý článek
prontosan na hojení ran
Dekubity (neboli proleženiny) – jak vypadají, co pomáhá na prevenci a jak je správně léčit

Dlouhodobě ležící pacienti často trpí na takzvané dekubity (neboli proleženiny). Zjistěte, do jakých...

Celý článek