Vytisknout Poslat na e-mail

Nepropásněte náš nejnovější díl podcastu Medicína, zveřejněný ke Světovému dni hygieny rukou. Speciálním hostem je energická lékařka Lenka Hobzová, hlavní hygienička Fakultní Nemocnice Hradec Králové. Nečekejte jen běžné rady, jak hygienu provádět lépe, ale také upozornění na zbytečnosti, které ve svém životě děláme.

Zkuste odhadnout: Jak to chodí s umýváním rukou v každodenním životě? Jsou nutná antibakteriální mýdla nebo dezinfekce? Kolikrát bychom měli měnit ručníky? Je potřeba, aby každý v domácnosti měl svůj vlastní? Jestliže jde o praní, je dezinfekce prádla klíčová? Měli bychom ji používat?

Ve druhé polovině rozhovoru se soustředíme na hygienu rukou v prostředí zdravotnických zařízení. Před poslechem se zamyslete, proč hygiena rukou mezi zdravotníky stále není automatická, jaké metody se využívají k podpoře lepší hygieny, nebo jaká jsou největší rizika spojená s nedostatečnou hygienou rukou v nemocnicích. Tématem je i udržitelnost a ohleduplnost jak k sobě, tak k přírodním zdrojům. Dávejte pozor, určitě se něco nového naučíte i Vy.

Podcast si můžete poslechnout na Spotify, Youtube Music, Apple Podcasts nebo dalších podcastových platformách.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Alena Kyselová Jak na rány?
Jak na rány? Hydrogel a správné krytí je základ

Hojení akutních ran, související riziko infekcí nebo rostoucí antibiotická rezistence pacientů...

Celý článek
Děti hygiena rukou
Desatero pro čisté ruce našich dětí

Za pomoci odborníků z Národní pracovní skupiny pro hygienu rukou a dětských psychologů vytvořila...

Celý článek
Světový den mytí rukou
Světový den mytí rukou 2020: myjte si ruce, ale dělejte to správně

„Nezapomeň si umýt ruce.“ Tuhle větu jsme jako malí od svých rodičů slyšeli nesčetněkrát a pak jsme...

Celý článek