25. 12. 2023
Vytisknout Poslat na e-mail

Cestou necestou s Českým ILCO

Chůze je nejpřirozenější pohyb, jaký vůbec jako lidé můžeme vykonávat. Má neuvěřitelné terapeutické možnosti, čistí hlavu a zlepšuje krevní oběh. Ne nadarmo existuje po celém světě nespočet poutí, trailů či svatých cest, které každoročně prochodí tisíce poutníků. Putování po českých luzích a hájích milují i stomičtí pacienti a sestřičky, kteří se společně Českem toulají už čtvrtým rokem. „Nejvíc se mi letos líbil výlet lodí na zámek Hluboká. Byl to neuvěřitelný zážitek a jsem ráda, že jsem ho mohla sdílet spolu s našimi pacienty. Díky tomu, že se spolu potkáme i mimo ambulantní prostředí, máme vřelejší vztahy,“ vzpomíná na jeden z letošních výletů stomická sestra B. Braun Olga Panenková. 

Toulky s Českým ILCO a stomickými sestrami 

Už několikátým rokem vás zveme na sérii vycházek s názvem Toulky s B. Braun pod taktovkou stomických sestřiček. Ty totiž moc dobře chápou, že pro lepší vztahy je potřebné vytvořit si bezpečný a otevřený prostor mimo nemocniční prostředí, kde se pacienti mohou vzájemně seznámit a svěřit se se svými starostmi se stomií. Na společných výletech tak nejen poznáte neuvěřitelné krásy Česka, ale třeba najdete i nová přátelství na celý život.  

Kam se vydáme příště?  

Pilně vybíráme další zajímavá místa Toulek, jejich termíny vám rády sdělí vaše stomické sestry v ambulancích nebo pečlivě sledujte web Českého ILCO. Už teď se na vás moc těší stomické sestry z poradny B. Braun Plus, České ILCO a tým Zelené hvězdy B. Braun.