Vytisknout Poslat na e-mail

Pacienti ocenili své nejmilejší stomické sestřičky 

Na loňské podzimní konferenci organizace České ILCO byly oceněny nejlepší a nejoblíbenější stomické sestřičky v České republice. Veřejnost o nich v průběhu léta hlasovala s cílem ocenit jejich práci, přístup, empatii a pochopení, které mají naše milé kolegyně pro své pacienty. Nominováno bylo 96 sestřiček a hlasy jim poslalo 306 respondentů.  

„Mám obrovskou radost, že se na předních příčkách umístily stomické sestry z ambulancí B. Braun Plus paní Libuše Suchánková z chirurgické ambulance Brno Campus, paní Soňa Zdvo­řilá ze stomické poradny v Hradci Králové a paní Milena Drdáková z Olomouce. Ráda bych mezi TOP 10 sestrami zmínila i paní Kateřinu Drlí­kovou, která je členkou Vědecké rady Aesculap Akademie za ošetřovatelskou péči,“ komentuje anketu vedoucí pacientské péče B. Braun Mgr. Iveta Šmídová, MBA. „Gratuluji všem z TOP desítky, ale i těm, které se umístily na dalších místech. Velký dík patří všem stomickým sestrám v celé zemi,“ doplňuje Iveta Šmídová. 

Soňa Zdvořilá: Nedokážu si představit, že bych dělala něco jiného 

Proč si myslíte, že vás mají pacienti rádi?
Pacientům se věnuji i nad rámec svých povinností, vždy jsem ochotná jim pomoci a poradit a oni to pociťují. Myslím si, že ode mne cítí ochotu a snahu dělat svoji práci co nejpečlivěji. 

Co byste pacientům ráda vzkázala?
Přeji jim do dalších let hodně zdraví a optimismu a žádné černé myšlenky, protože i se stomií se dá dál plnohodnotně žít. Doporučuji zatnout zuby a říct si: „Zvládli to jiní, tak já to zvládnu taky“.  

Libuše Suchánková: Pacienti jsou jako rodinní příslušníci 

Proč si myslíte, že vás mají pacienti rádi?
Pacienti ocení vlídný a trpělivý přístup při edukaci, po operaci i v následné péči. S mnohými z nich se cítím jako s rodinnými příslušníky. Řešíme spolu nejen zdravotní, ale i osobní problémy. 

Co byste jim ráda vzkázala?
Přála bych všem pacientům, aby dobře zvládali svoji novou životní situaci, set­kávali se jen s hodnými ošetřujícími a měli vždy dostatek vhodných stomických pomůcek.