23. 6. 2021
Vytisknout Poslat na e-mail

„Vitaminové infuze mě po covidu znovu postavily na nohy,“ říká naše pacientka

Paní Věra už několik let dochází do chirurgické ambulance B. Braun Plus v Josefské ulici v Brně. Na doporučení své neuroložky zde dvakrát ročně dostává analgetické infuze na úlevu od bolesti zad. Ze zvědavosti se rozhodla vyzkoušet také multivitaminovou terapii a zakoupila si hned čtyři dávky. Pak se však nakazila koronavirem a vitaminové infuze tak mohla začít čerpat až po několika týdnech, když se dostala z nejhoršího. A přišlo velké překvapení. Jak sama říká, vitaminová terapie ji znovu postavila na nohy.

Věra Dvořáková příští rok oslaví sedmdesátiny a zdraví ji v průběhu života potrápilo hned několikrát. A nebyly to žádné prkotiny. Už ve 46 letech prodělala rakovinu ženských orgánů, před šesti lety ji postihl karcinom prsu a nakonec svedla boj s kožním nádorem. Naštěstí ve všech případech měl její příběh dobrý konec a paní Věra se dnes může považovat za vyléčenou.

Vitaminové infuze posilují imunitu a přispívají k detoxikaci organismu

Také už léta trpí bolestmi zad, a tak se dostala do chirurgické ambulance B. Braun Plus. Doporučení jí vystavila ošetřující lékařka z neurologie, která jí pravidelně předepisuje analgetickou intravenózní terapii na úlevu od chronických bolestí. Při jedné ze svých návštěv v Josefské si náhodou všimla, že někteří – i velmi mladí – pacienti sem chodí za jiným typem terapie a ze zvědavosti se vyptala sestřičky, o co se jedná. Sestřička jí ochotně vysvětlila, že multivitaminové infuze posilují imunitu a napomáhají detoxikaci a hydrataci organismu. „Jsem sice v důchodu, ale pořád si přivydělávám. Říkala jsem si, že bych si mohla dopřát o něco lepší péči o své zdraví,“ svěřila se nám paní Věra. „Přece si ty peníze nevezmu do hrobu,“ zažertovala. Z okamžitého popudu zakoupila hned čtyři dávky. Plánovala dvě z nich věnovat dceři, ale nakonec se všechno seběhlo jinak.

Infuze pomohly paní Věře zkrátit rekonvalescenci

Krátce po návštěvě ambulance paní Věru skolil koronavirus a téměř dva týdny prakticky nevěděla o světě. „Připadalo mi, že jsem deset dní strávila v kómatu,“ popisuje svoje pocity Věra Dvořáková. „Ležela jsem s vysokými horečkami a většinu času jsem prospala. Nebyla jsem schopná pozřít ani sousto, celé tělo jsem měla jako z rosolu a každý pohyb mi činil neskutečné potíže.“ Ani poté, co ustoupily horečky a paní Věře se vrátila chuť k jídlu, byla neustále velmi unavená a trpěla dušností. Bydlí s manželem ve třetím patře bez výtahu a schody pro ni představovaly téměř nepřekonatelnou překážku.

Jenže paní Věra je z podstaty optimistka a jen tak něčemu se nepoddá. Pomalu se začala vracet ke svému běžnému životnímu rytmu, ačkoli ji to stálo nemalé úsilí.

Pak jí nečekaně zavolala sestřička z ambulance v Josefské s otázkou, kdy paní Věra plánuje vyčerpat zaplacenou terapii. Vyrazila tedy s dcerou na první aplikaci. Zpočátku žádnou velkou změnu nezaznamenala. Když však po týdnu absolvovala druhou terapii, její fyzický i psychický stav se zlepšil. „Když dcera viděla, jak mi ta vitaminová bomba pomohla, přenechala mi i poslední infuzi,“ řekla nám paní Věra. „Po druhé dávce jsem se cítila určitě o 30 procent líp a po třetí bych se nebála říct, že o 70 %.“ Teď už pro Věru Dvořákovou schody nepředstavují žádný problém, a dokonce už se vrátila do práce a ke svým oblíbeným schůzkám s kamarádkou. Kávu nebo dvě deci vína, nákupy a hlavně společné klábosení si už zase dokáže užít jako dřív.

Paní Věra potvrzuje, že vitaminová terapie zabírá

Paní Věra bude i nadále navštěvovat ambulanci B. Braun Plus, a to nejen kvůli předpisům na analgetické infuze. Vyhovuje jí zdejší péče i přístup personálu. „Půl roku jsem chodila na ortopedii s ostruhou na patě a pořád jsem neviděla žádné zlepšení. Pak si mých potíží všiml doktor Novák* a problému mě zbavil,“ pochvaluje si Věra Dvořáková.

Pokud by měla zdravotní problém, který by bylo potřeba řešit na chirurgii, podle svých slov by se znovu a bez váhání obrátila na zdejší ambulanci. „Služby jsou tu vynikající a personál ochotný vstřícný,“ řekla nám paní Věra.

A co další multivitaminové infuze? Do budoucna uvažuje, že by si terapii zopakovala, aby doplnila energii a načerpala síly. Přesný termín ale zatím neplánuje. „Určitě bych infuze doporučila každému, kdo se dlouhodobě cítí unavený nebo je oslabený po nemoci. Mně skutečně pomohly,“ uzavřela svoje vyprávění Věra Dvořáková

*vedoucí lékař chirurgické ambulance B. Braun Plus Brno - Josefská – pozn. redakce