Vytisknout Poslat na e-mail

O životě se stomií by mnozí z vás mohli psát romány. Po operaci je to velký šok, který vám obrátí život naruby. Stomické sáčky se časem naučíte používat. Ale pro zvýšení bezpečnosti a praktičnosti je tady stomické příslušenství, které bezpečně drží stomický sáček na svém místě, zabraňují podtékání apod. Seznamte se s Ally®, novinkou ve stomickém příslušenství. Stane se vaším každodenním parťákem, který vám kryje záda v jakékoliv situaci.  

„Stomie, stejně jako naše postava, je u každého pacienta jiná. Proto je potřeba volit sáčky i příslušenství tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám,“ říká stomická sestra a konzultantka v domácí péči Mgr. Zuzana Šilhánková. Systém Ally vám tak nabízí stomické těsnicí kroužky, vyrovnávací pásky, stomickou pastu a pudr, o jejichž vzorky si nyní můžete zažádat na Stomalince B. Braun: +420 777 363 343.

Řada příslušenství Ally® je navržena tak, aby umožnila ještě individuálnější péči o stomie.

Ruku v ruce se stomickým sáčkem mohou výrobky stomického příslušenství Ally® pomoci bezpečně držet stomický sáček na svém místě, omezit problémy s podtékáním a přispět k lepšímu fungování stomie, chránit okolní kůži a pečovat o ni. „Už téměř dva roky jsem stomička s parastomální kýlou, a zároveň jsem mladá žena, která se chce líbit. Můj partner před půl rokem situaci nezvládl a opustil mě. Věřím, že stomie není stigma a najdu si jednou ještě lepší protějšek, než byl ten původní. 

Proto hodně řeším kvalitu pomůcek, protékání, zápach a hlavně přilnavost.  Kvalitním pomůckám a perfektní péči o stomii přikládám velký důraz. Snažím se vše sladit s oblečením s cílem cítit se dobře, čistě a atraktivně. Sleduji a zkouším různé novinky. Zkusila jsem vyrovnávací pásky Ally®, u kterých mi vyhovovalo zakrytí kýly a nepřesností s fixní přilnavostí. Pásky jsou super!“ říká stomická pacientka z poradny B. Braun Klára z Brna.

Stomické těsnicí kroužky Ally®

 • Stomické těsnicí kroužky Ally® jsou navrženy tak, aby chránily před podtékáním a zároveň chránily kůži. 
 • Kroužek tvoří rovnější povrch kolem stomie, pomůže vyplnit prohlubně a kožní záhyby. Těsnicí kroužek lze také jednoduše tvarovat, aplikovat a odstraňovat. 
 • Doporučují se zejména osobám, které kolem stomie mají kožní řasu nebo záhyby. 
 • Jsou také přizpůsobeny pro osoby s horší jemnou motorikou nebo s horší obratností rukou.
 • Více informací o stomických těsnících kroužcích Ally® naleznete  zde.

Vyrovnávací pásky Ally®: Zvyšují přilnavost stomické pomůcky

 • Pomáhají posílit přilnavost.
 • Bezpečně udržují stomickou pomůcku na místě po celou dobu nošení. 
 • Kopírují kontury těla i při pohybu.
 • Jsou vhodné pro osoby se stomií, které mají parastomální kýlu, stomie s prolapsem nebo stomie umístěné v neobvyklé poloze.
 • Více informací o vyrovnávacích páskách Ally® naleznete  zde.

Stomická pasta Ally®: Jednička na záhyby a prohlubně

 • Je určena k vyplnění záhybů a zvrásnění kůže v okolí stomie, čímž udržuje těsné přilnutí mezi stomií a pomůckou. 
 • Pomáhá snižovat podtékání, chrání kůži před střevním obsahem a může pomoci prodloužit dobu nošení.
 • Doporučuje se zejména pro osoby s kožními prohlubněmi nebo záhyby v okolí stomie.
 • Více informací o stomické pastě Ally® naleznete zde.

Stomický pudr Ally®: Pomocník pro podrážděnou a zarudlou kůži

 • Absorbuje vlhkost v okolí stomie, kůže zůstává suchá.
 • Pomáhá kůži chránit, snižuje podráždění a umožňuje lepší přilnutí sáčku. 
 • Podporuje hojivé procesy podrážděné kůže.
 • Doporučuje se zejména pro osoby se stomií, které mají zarudlou, bolestivou nebo podrážděnou kůži.
 • Více informací o Stomickém pudru Ally®  naleznete zde.

Mezi další pomocníky z řady profesionálních pomocníků B. Braun v péči o stomie patří:

Sprej Askina® Barrier Film

Vytváří rychleschnoucí prodyšnou kožní bariéru, která je určena pro péči o pokožku v okolí stomie. Chrání před poškozením pokožky způsobené třením a vlhkem a dbá na komfort citlivých oblastí. 

Více informací o Spreji Askina® Barrier Film naleznete zde.

Ochranná pasta Superfiller

Vyplňuje záhyby kůže v okolí stomie s cílem zamezit podráždění pokožky. Pasta je vhodná pro kolostomie, ileostomie i urostomie.

Odstraňte zbytky náplastí bezbolestně. To je heslo B. Braun Adhesive Remover, jenž pomáhá odstraňovat zbytky lepicího materiálu. Je citlivý k pokožce, snadno odstranitelný s jednoduchým použitím.

Více informací o Ochranné pastě Superfiller naleznete zde.

Máte dotaz? Chcete pomůcky Ally® zdarma vyzkoušet? Potřebujete poradit? Kontaktujte naši bezplatnou stomickou linku B. Braun +420 777 363 343 (PO–PÁ od 9 do 16 hod.) nebo se poraďte se stomickou sestrou v některé z ambulancí B. Braun Plus.  

Upozornění

Ally® Stomické těsnící kroužky určené k vyplnění dutin/záhybů v neporušené kůži kolem stomie, pro použití s kolostomiemi, ileostomiemi, urostomiemi, přičemž může pomoci zabránit úniku a chránit kůži. Zdravotnický prostředek. Výrobce je Zhende Medical Co., Ltd. Gaobu Town, 312035, Shaoxing, Zhejiang, CHINA. 

Ally® Vyrovnávací pásky jsou navrženy tak, aby zabránily zvednutí a odchlípnutí okrajů podkladové desky a udržovala podkladovou desku bezpečně na místě po delší dobu nošení. Pro použití s kolostomickými, ileostomickými nebo urostomickými sáčky. Zdravotnický prostředek. Výrobce je Zhende Medical Co., Ltd. Gaobu Town, 312035, Shaoxing, Zhejiang, CHINA. 

Ally® Stomická pasta je pohodlná a účinná kožní bariérová pasta určená pro použití při kolostomii, ileostomii a urostomii a lze ji použít k vyplnění prostor způsobených kožními záhyby nebo jinými nepravidelnostmi pokožky, aby se snížil únik a chránila se pokožka. Zdravotnický prostředek. Výrobce je Zhende Medical Co., Ltd. Gaobu Town, 312035, Shaoxing, Zhejiang, CHINA. 

Ally® Stomický pudr účinně absorbuje vlhkost a udržuje pokožku suchou, pomáhá ji chránit, snižuje podráždění a umožnuje lepší přilnutí stomického sáčku. Pro použití s kolostomiemi, ileostomiemi, urostomiemi. Zdravotnický prostředek. Výrobce je Zhende Medical Co., Ltd. Gaobu Town, 312035, Shaoxing, Zhejiang, CHINA.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Pacientka so stomickým sáčkem
I se stomickým sáčkem se můžete cítit komfortně a šik

Všichni se chceme dobře cítit v oblečení, které máme na sobě. Proto si ho tak pečlivě vybíráme...

Celý článek
Vztahy se stomií
Nebojte se intimních vztahů ani se stomií

Založení stomie znamená pro každého pacienta významnou životní změnu. Onemocnění nebo příčina, která...

Celý článek
Poradna stomická sestra
Buďte akční i se stomií - doporučuje stomická sestra

Dodat pacientům ztracenou sebedůvěru a najít motivaci pro nový život se stomií je jedním z mnoha...

Celý článek