10. 3. 2014
Vytisknout Poslat na e-mail

Nezapomínejte na prevenci! Druhý březnový čtvrtek již tradičně patří Světovému dni ledvin a letošním tématem je onemocnění ledvin u žen.

V loňském roce se na základní preventivní vyšetření na pracoviště B. Braun Avitum dostavilo 2 230 lidí a přibližně čtvrtině z nich bylo doporučeno další vyšetření. Ačkoli se u některých jednalo pouze o banální problémy, které vyžadovaly jen krátké léčení, nemalé procento z nich mělo natolik závažné obtíže, že bylo nutné okamžité a důsledné zahájení léčby.

Chcete se ujistit, že jsou vaše ledviny opravdu v pořádku? Využijte nabídku Světového dne ledvin a navštivte ve čtvrtek 8. března jakékoli dialyzační středisko či nefrologickou ambulanci B. Braun Avitum, případně požádejte o vyšetření vašeho praktického lékaře.

Preventivní vyšetření je rychlé a bezbolestné. Provádí se na základě odběrů malého množství čerstvé moči a díky moderním technologiím se výsledek dozvíte prakticky okamžitě.

www.svetovydenledvin.cz

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Ledvinová kalkulačka
Ledvinová kalkulačka vám orientačně spočítá riziko onemocnění ledvin

Ledvinová kalkulačka je online dotazník, který vám na základě tzv. rizikových faktorů orientačně vypočítá možné riziko...

Celý článek
Podcast Medicína s primářkou dialyzačního střediska v Uherském Brodu
Dialýza doma umožňuje nový život | podcast Medicína

Českým pacientům na dialýze se otevřela nová, zcela unikátní možnost dialyzovat se doma sami. Na...

Celý článek
Pacient na domácí hemodialýze
Roste počet domácích hemodialýz. V Česku si ji provádí už 80 pacientů

V Česku v posledních letech roste počet pacientů na domácí hemodialýze. Zatímco jich před pěti lety...

Celý článek