30. 6. 2022
Vytisknout Poslat na e-mail

Pravděpodobně pro vás nebude novinkou, že dialyzační střediska B. Braun Avitum CZ/SK pro své pacienty pravidelně organizují výlety, které dávají možnost zdravotníkům a rodinám potkat se při procházce za krásami naší země. Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Plzni letos slaví 10. výročí organizace pacientských pochodů a přináší vám ohlédnutí za povedenou akcí.

Na prvního máje letošního roku jsme naplánovali již 10. jubilejní pochod pro přátele naší plzeňské dialýzy. Sraz byl v 11 hodin v obci Hromnice severně od Plzně. Sešlo se nás 51 malých i velkých turistů spolu s devíti psy. Prošli jsme obcí a vydali se po žluté turistické značce Údolím dutých hlav a dále po naučné stezce kolem přírodní památky Hromnické jezírko (též se nazývá Červené pro svoji charakteristickou barvu břidlice) zpět do Hromnic. Jedna kolegyně, zdravotní sestřička s rodinou, se žluté značky nedržela, jezírko minuli velikým obloukem a buřty si opekli dříve, než dorazili do společného cíle, protože měli hlad :). V Hromnicích na hřišti už na nás čekalo občerstvení a rozdělal se oheň pro ty, kteří rádi opékají buřty. Ušli jsme téměř 9 km. Počasí se velmi vydařilo a těšíme se na další ročníky. Doufáme, že nám všichni účastníci zachovají přízeň (včetně těch zbloudilých).

Vše začalo před deseti lety

S nápadem uspořádat první akci pro pacienty jsme přišly před lety já, ekonomka střediska, společně s vedoucí sestrou Pavlou Stupkovou. Přemýšlely jsme nad něčím, co by více stmelilo kolektiv, a zároveň nám přišlo jako dobrý nápad poznat se s rodinnými příslušníky našich pacientů i kolegyň a kolegů na středisku.

V letošním roce nám stávající vedoucí zdravotní sestra odchází do důchodu a její místo přebírá sestřička Jana Špavorová, která si s námi poprvé pochod také prožila. Byla nadšená a přislíbila, že společně budeme pochody organizovat i nadále.

Pochod s dialýzou Plzeň

Jak se pacienti o akci mohou dozvědět?

Pro výlety vybíráme zcela záměrně jarní období, protože se po zimě každý na rozkvetlou přírodu velmi těší. Po vytvoření trasy pochodu a určení termínu na našem dialyzačním středisku vyvěsíme leták do společných prostor (čekárna, šatny pacientů) a pacienti se nám mohou na pochod hlásit přímo v kanceláři vedoucí sestry a ekonomky. Bezprostředně před pochodem zapojeným pacientům především sestřičky vysvětlí všechny detaily, tedy jak se na místo dopravit, na kterém parkovišti nechat auto atd.

Těšíme se na další společné výlety!

za dialyzační středisko B. Braun Avitum Plzeň
Vendula Martínková a Jana Špavorová

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Světový den ledvin
Ledvinová kalkulačka vám orientačně spočítá riziko onemocnění ledvin

Ledvinová kalkulačka je online dotazník, který vám na základě tzv. rizikových faktorů orientačně vypočítá možné riziko...

Celý článek
Podcast Medicína s primářkou dialyzačního střediska v Uherském Brodu
Dialýza doma umožňuje nový život | podcast Medicína

Českým pacientům na dialýze se otevřela nová, zcela unikátní možnost dialyzovat se doma sami. Na...

Celý článek
Pacient na domácí hemodialýze
Roste počet domácích hemodialýz. V Česku si ji provádí už 80 pacientů

V Česku v posledních letech roste počet pacientů na domácí hemodialýze. Zatímco jich před pěti lety...

Celý článek