1. 5. 2016
Vytisknout Poslat na e-mail

Vzniklá kýla se sama nezhojí. Zbavit se kýly znamená podstoupit operaci, která místo v oslabené břišní stěně uzavře a případně i zpevní. Kýlu nelze vyléčit užíváním tablet, nezlepší se ani nošením kýlního pásu. S dalším ochabováním břišní stěny se kýla bude spíše zhoršovat. Je tedy třeba hledat řešení co nejdříve.

Specializovaná pracoviště pro léčbu kýly

Kýla se operuje na všech pracovištích, která se věnují břišní chirurgii. Jsou však pracoviště, jež se na řešení kýl specializují. Nabízejí pacientům vysoce kvalitní péči od poskytování informací a telefonické konzultace s lékařem přes ambulantní vyšetření, stanovení léčebného plánu s ohledem na optimální řešení a provedení operačního výkonu až po pooperační péči.

Centra s moderním přístupem k léčbě

Centra pro kýly provádějí všechny typy operací kýly, ale zaměřují se především na moderní přístup k její léčbě. Uplatňují v praxi standardy doporučené Evropskou kýlní společností, rozvíjejí laparoskopické techniky s minimálním průnikem do břišní stěny a samozřejmostí je i používání nejkvalitnějších materiálů. Díky moderním technologiím, které pacienta méně zatěžují, tato centra často nabízejí provedení operace v režimu jednodenní chirurgie, kdy je doba nutného pobytu v nemocnici zkrácena na minimum. V případě komplikovaných výkonů zase centra zajišťují pooperační sledování.

Centra pro kýly B. Braun najdete v těchto nemocnicích

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
MUDr. Zdeněk Coufal
Koronární intervence: co to je a co vás při ní čeká?

Intervenční kardiologie je jedním ze samostatných kardiologických oborů. Zabývá se diagnostikou a...

Celý článek
Jak pečovat o jizvu po císaři
Jizva po císaři - jaké komplikace mohou nastat a jak na správnou léčbu?

Císařský řez v některých případech symbolizuje zákrok, který je nutný pro zachování zdraví matky i...

Celý článek
Ošetření bércového vředu
Co pomáhá na bércové vředy a jak jejich vzniku předcházet?

Léčba bércových vředů je zpravidla náročná a vyžaduje aktivní přístup ze strany pacienta. Přečtěte...

Celý článek