13. 1. 2020
Vytisknout Poslat na e-mail

Od 1.12.2019 je v platnosti novela zákona, která upravuje výši finančních limitů na inkontinenční zdravotnické prostředky, které je možné i kombinovat.

Pacienti tak mají možnost získat od svého lékaře více poukazů, které mohou uplatnit v rámci zákonného limitu ke koupi inkontinenční pomůcky Diveen®.

Jak se rozdělují stupně inkontinence?

Výše úhrady se rozlišuje podle toho, do které ze tří skupin inkontinence pacient spadá. Inkontinence se dělí na základě sledování úniku objemu moči za celý den.

INKONTINENCE I. STUPNĚ 50-100 ml / 24 h
INKONTINENCE II. STUPNĚ 100-200 ml / 24 h
INKONTINENCE III. STUPNĚ 200 ml /24 h a více

Kdo vám může poukaz vystavit?

Stačí, když pacient navštíví některého z vybraných specialistů, kteří intravaginální pomůcku Diveen® mohou předepisovat. Diagnostiku úniku moči a následné vystavení poukazu, dle zákona, může vystavit praktický lékař, pediatr, urolog, gynekolog, chirurg, nefrolog, neurolog, geriatr.

Poukaz pro inkontinenční pomůcku Diveen® lze předepsat pouze pro I. a II. stupeň inkontinence.

Inkontinence Počet ks / období Povinná spoluúčast pacienta
Inkontinence I. stupně 5 ks (1 bal) / měsíc 15 % (79,35 Kč)
Inkontinence II. stupně 5 ks (1 bal ) / měsíc 25 ks (5 bal) / 3 měsíce 5% (26,45 Kč) 5 % (132,25 Kč)

Při inkontinenci I. stupně vám může lékař předepsat jeden poukaz na 450 Kč měsíčně. Poukaz Vám může vystavit lékař až na tři měsíce. Doplatek je 15 %, tedy 79 Kč z doporučené maloobchodní ceny 529 Kč za balení 5 kusů.

Při inkontinenci II. stupně vám lékař může předepsat jeden poukaz na 503 Kč měsíčně. Poukaz Vám může vystavit lékař až na tři měsíce. Doplatek je 5 %, tedy 26 Kč z doporučené maloobchodní ceny 529 Kč za balení 5 kusů. Intravaginální pomůcku Diveen® lze zakoupit ve vybraných eshopech, které naleznete na diveen.cz nebo bbraun.cz.

Upozornění

Diveen® je intravaginální zdravotnický prostředek určený pro dospělé ženy starší 18 let s únikem moči, zejména v důsledku stresové nebo smíšené inkontinence moči. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnického prostředku; mohou obsahovat údaje o rizicích spojených s jeho používáním.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Peer Mentor
Nejlíp vám s životem na vozíku poradí peer mentor

Peer mentoring je registrovaná sociální služba, která pomáhá lidem po úraze či jiném poškození míchy...

Celý článek
Cestování na vozíku
Objevujte svět i na vozíku

Kdy jste si naposledy někam vyrazili? Máte pocit, že je vozík tou největší překážkou na cestě za...

Celý článek
Sex na vozíku
Ano, i vy můžete | S radostí v sexuálním životě i na vozíku

Mnoho vozíčkářů řeší dilema, jak zůstat sexuálně aktivní po poškození míchy. A přitom ani vozík vás...

Celý článek