12. 1. 2020
Vytisknout Poslat na e-mail

Jak na únik moči? „Sociálně rozdrásaná“ − i tak se dá vnímat pocit ženy trpící inkontinencí. Převládající stud a zároveň touha socializovat se se vzájemně bijí, ničí ženu zevnitř, do doby než se konečně rozhodne s tím začít něco dělat.

„Inkontinence vás může zcela vyřadit ze života,“ popisuje urologická specialistka MUDr. Monika Hanáková. A to je jeden z mnoha důvodů, proč vznikla intravaginální pomůcka Diveen®, která je určena pro ženy trpící stresovou inkontinencí a řeší tak únik moči zcela novým způsobem.

Pro koho a k čemu je Diveen®?

Diveen® je intravaginální pomůcka indikovaná pro všechny ženy, které trpí únikem moči. Především stresovou inkontinencí. Zavádí se podobně jako tampon. Zatímco však tampon shromažďuje unikající krev, tělísko Diveen® nekontrolovatelnému úniku moči brání. S touto pomůckou mohou ženy fungovat zcela bez inkontinečních vložek.

Více než 70 % oslovených žen hodnotí pomůcku Diveen® pozitivně

Intravaginální pomůcku Diveen® testovalo 76 respondentek. Z toho celých 54 žen pomůcku hodnotí velmi pozitivně a osmnáct z nich si ji oblíbilo natolik, že ji chtějí používat i nadále. Zbylých 22 žen mělo k pomůcce různé výhrady: čtrnáct z nich zvolilo špatnou velikost, dvě ženy trpí jiným typem inkontinence, jedna uživatelka chce pomůcku vyzkoušet opakovaně, není si jistá, jedna uživatelka neakceptuje doplatek na pomůcku a zbylé čtyři již mají zažité své „inkontinenční jistoty“ a zvyklosti, které zatím nechtějí měnit.

Pomůcka mi nevyhovuje, přesto ji doporučuji!

Mezi 22 žen, kterým pomůcka nevyhovuje, patří osm, které odpověděly, že ji i přesto budou doporučovat ostatním. Jednou z nich je i paní Marie z Olomouce (63 let) trpící stresovou inkontinencí. „Pomůcka mi osobně nevyhovuje, asi pro mě neexistuje správná velikost. Je to ale dobrý produkt. Myslím, že by mohla pomoci při řešení problémů s inkontinencí mnoha ženám,“ říká Hana a doplňuje: „Ač mně osobně pomůcka nevyhovuje, ráda ji doporučím dál.“

Upozornění

Diveen® je intravaginální zdravotnický prostředek určený pro dospělé ženy starší 18 let s únikem moči, zejména v důsledku stresové nebo smíšené inkontinence moči. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnického prostředku; mohou obsahovat údaje o rizicích spojených s jeho používáním.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Peer Mentor
Nejlíp vám s životem na vozíku poradí peer mentor

Peer mentoring je registrovaná sociální služba, která pomáhá lidem po úraze či jiném poškození míchy...

Celý článek
Cestování na vozíku
Objevujte svět i na vozíku

Kdy jste si naposledy někam vyrazili? Máte pocit, že je vozík tou největší překážkou na cestě za...

Celý článek
Sex na vozíku
Ano, i vy můžete | S radostí v sexuálním životě i na vozíku

Mnoho vozíčkářů řeší dilema, jak zůstat sexuálně aktivní po poškození míchy. A přitom ani vozík vás...

Celý článek