Vytisknout Poslat na e-mail

Dobrý den, jsem objednaná na urologii na urodynamické vyšetření, mám strach z neznámého. Co mě čeká?

Rozhodně se není čeho bát. Jedná se o minimálně invazivní bezbolestné vyšetření, pomocí něhož vyhodnocujeme funkci dolních močových cest, močového měchýře a močové trubice. U dospělých pacientů probíhá toto vyšetření bez anestezie a v ambulantním režimu.

Průměrná doba vyšetření je 45 minut a v celém jeho průběhu je zcela zachována intimita pacienta. Nežádoucí účinky se po výkonu vyskytují velmi výjimečně. Patří mezi ně například krev v moči, infekce a eventuálně zástava močení

Dobrý den, jsem paraplegička. Od mého úrazu uběhl zhruba jeden rok. Od této události mám zavedenou epicystostomii. Občas se mi ucpe a je špatně průchodná. Jak se mám o ni nejlépe starat, aby se mi už neucpávala? Děkuji vám za radu. Eliška.

Pěkný den, Eliško. Důležité je dodržovat správný pitný režim a vhodnou hygienu. Měla byste vypít minimálně dva litry tekutin denně. Co se týče správné hygieny, dbejte na mytí rukou před manipulací s katétrem či sběrným sáčkem i po ní. Vždy katétr a jeho okolí zkontrolujte, aby se nikde nezalomil. Lepší průchodnost katétru může také souviset se zajištěním pravidelného proplachování pomocí proplachovacího systému Uro-Tainer, samozřejmě po konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem urologem.

Proplachový systém Uro-Tainer může lékař urolog předepsat na poukaz bez schválení revizního lékaře. Úhrada pojišťovny je 50 %. Více informací můžete získat kontaktovaním Actreen linky.

 

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Agáta Koupilová s medailí
Paraplavkyni Agátě Koupilové pomůže při přípravě na Paříž 100.000 Kč

Mladá paraplavkyně Agáta Koupilová dostala od Skupiny B. Braun a Alzheimer Home ve Slavkově u Brna...

Celý článek
David Drahoninsky, Martin Kuncek, Petr Macoun pri predani seku
Paralympionik David Drahonínský má nový vozík. Usnadní mu přípravu na hry v Paříži.

Úspěšný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský se tvrdě připravuje na další...

Celý článek
David Drahoninský paralympionik
Osobní zpověď šestinásobného paralympijského medailisty

David Drahonínský si do šestnácti let žil jako každý jiný kluk. Honil se na hřišti za balonem, v...

Celý článek