Vytisknout Poslat na e-mail

David Drahonínský si do šestnácti let žil jako každý jiný kluk. Honil se na hřišti za balonem, v zimě rád bruslil a závodně se věnoval taekwondu. V roce 1999 mu však pád z balkonu zásadně změnil život a po několika měsících v nemocnici a rehabilitačním ústavu skončil na invalidním vozíku. Navzdory nelehké životní situaci se dokázal odrazit ode dna, vystudoval vysokou školu a stal se špičkovým lukostřelcem, který má na kontě několik medailí (včetně těch z paralympijských her) a je držitelem dvou světových rekordů. Svoji životní cestu se rozhodl sepsat v knize Jsem zlatý kripl a vy si jeho neuvěřitelná dobrodružství z paralympiád i mistrovství světa můžete koupit za 359 Kč ve svém oblíbeném knihkupectví.

Lukostřelec David Drahonínský má svůj hvězdný strom v botanické zahradě

O ambasadorovi B. Braun Davidu Drahonínském jste už možná slyšeli. V 17 letech ho úraz upoutal na vozík, a David se i tak rozhodl, že svůj život zasvětí aktivnímu sportu. Věnuje se lukostřelbě a mezi jeho největší úspěchy patří zlatá medaile z letních paralympijských her v Pekingu a také z paralympiády v Tokiu. A právě tyto medaile stojí za výběrem stromu, který byl Davidovi nedávno umístěn v Botanické zahradě hl. města Prahy. 

Unikátní projekt Kořeny osobností a Stezka osobností, v jehož rámci jsou v zahradě vysazovány cenné rostliny, dřeviny a stromy, tak výrazným jménům osobností 20. a 21. století přináší patřičnou pozornost. Davidův strom tu vyroste jako 118. v pořadí a jde konkrétně o jeřáb olšolistý, který pochází z Asie a váže se právě k jeho úspěchům v Pekingu a Tokiu. Mohl by to být zajímavý tip na podzimní procházku do botanické zahrady, nemyslíte?

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Agáta Koupilová s medailí
Paraplavkyni Agátě Koupilové pomůže při přípravě na Paříž 100.000 Kč

Mladá paraplavkyně Agáta Koupilová dostala od Skupiny B. Braun a Alzheimer Home ve Slavkově u Brna...

Celý článek
David Drahoninsky, Martin Kuncek, Petr Macoun pri predani seku
Paralympionik David Drahonínský má nový vozík. Usnadní mu přípravu na hry v Paříži.

Úspěšný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský se tvrdě připravuje na další...

Celý článek
Peer Mentor
Nejlíp vám s životem na vozíku poradí peer mentor

Peer mentoring je registrovaná sociální služba, která pomáhá lidem po úraze či jiném poškození míchy...

Celý článek