Vytisknout Poslat na e-mail

Lucie Stejskalová je šťastně vdaná, má dvě krásné dcery a pracuje v cateringové společnosti jako kuchařka. Od malička sportovala a láska k pohybu jí zůstala. Dnes je Lucii čtyřicet let, běhá Spartan Race a má za sebou několik triatlonových závodů. Přestože je ve výborné fyzické kondici, postihla ji stresová inkontinence. Řešení našla v pomůcce Diveen®.

Na Lucii by vám možná na první pohled nepřipadalo nic zvláštního. Už ten druhý ale stojí za to. O Lucii by se dalo říct, že je na sportu závislá. Začínala s házenou, pak se věnovala atletice a v dalších letech dokonce sportovnímu aerobiku. V pětadvaceti letech ale otěhotněla a přišla sportovní přestávka. Nakonec se Lucii mateřská protáhla na šest let, protože tři roky po první dceři Verunce se narodila ještě Terezka. Zpátky do práce se Lucie vrátila v roce 2011. „Začínaly jsme tenkrát všechny v jeden den. Verča šla poprvé do školy, Terka do školky a já do kuchyně,“ směje se Lucie.

Láska ke sportu ji dovedla až k závodům Spartan Race a triatlonu

Návrat do zaměstnání pro Lucii znamenal i návrat ke sportovním aktivitám. „Jsem člověk, který neumí odpočívat,“ říká o sobě. „Jen tak ležet na gauči mi připadá jako ztráta času.“ Začala hrát volejbal a chodit na kruhové tréninky.

Pak se pustila do běžeckých závodů Spartan Race a postupně zvládla všechny tři stupně obtížnosti. Jednou dokonce všechny v jeden den! Pořád to ale nestačilo. Loni si pořídila silniční kolo, začala trénovat na triatlon a k dnešku už má na kontě několik úspěšných startů.

Zhruba ve stejné době objevila skákání na trampolínách a před nedávnem se dokonce pustila do tréninku sestavy skoků přes švihadlo.

Nedokázala zadržet moč a při běhu z kopce se  pomočila

Jenže postupem času se pomalu a nenápadně objevily potíže s únikem moči. Už před několika lety Lucie pozorovala, že když kýchne nebo zakašle, občas jí nekontrolovaně unikne moč. Nevěnovala tomu ale příliš pozornosti. „Dávala jsem si to do souvislosti s těhotenstvím. S oběma dcerami jsem totiž opravdu hodně přibrala,“ vysvětluje Lucie.

„A taky jsem si říkala, že to asi patří k věku,“ dodává. Zlom přišel před třemi lety, kdy se Lucie zúčastnila závodu na deset kilometrů na Konopišti. Při běhu z kopce jí povolily svěrače a ona se pomočila. „Nechápala jsem, jak se to mohlo stát, ale prostě jsem nedokázala moč zadržet,“ vzpomíná Lucie.

Když našla odvahu se svěřit, našlo se i řešení – Diveen®

Tehdy pochopila, že její problém je vážnější, než si myslela. Snažila se vyhýbat aktivitám, při nichž dochází k otřesům nebo nárazům. Vzdala se tréninků na trampolíně i skákání přes švihadlo a při běhání nosila slipovou vložku.

Nějakou dobu se styděla s problémem svěřit, ale nakonec našla odvahu a o svých potížích řekla kamarádce. Ta Lucii poprvé řekla o inkontinenční pomůcce Diveen®.

Dopodrobna Lucii vysvětlila, jak pomůcka funguje, a také jí dala vzorek na vyzkoušení. Lucii pomůcka pomohla. „S pomůckou Diveen® můžu skákat přes švihadlo třeba půl hodiny v kuse a k žádné nehodě nedojde,“ pochvaluje si Lucie. „Navíc se zavádí podobně jako tampon s aplikátorem. Je to úplně jednoduché.“

Pomůcka Diveen® je volně prodejná i na poukaz

Dnes Lucie při sportovních aktivitách náročnějších na různé typy nárazů a otřesů a také při skákání používá pomůcku Diveen® pravidelně. „Používám ji, i když jdu například na kardio trénink nebo na heat. A samozřejmě na běhání a jumping,“ doplňuje Lucie.

Využívá možnosti vystavení poukazu od lékaře, díky němuž větší část nákladů na pomůcku hradí pojišťovna. „Výše doplatku závisí na stupni inkontinence, který pacientce diagnostikuje odborný lékař. Od závažnosti potíží se také odvíjí počet balení, na něž pacientka může poukaz uplatnit,“ upřesňuje urologická sestra Mgr. Olga Panenková z ambulance B. Braun Plus. Pomůcka Diveen® je běžně k dostání v internetové síti lékáren.

Celých dvanáct hodin pohodlí bez starostí

Lucie také kvituje, že pomůcku Diveen® může „nosit“ až dvanáct hodin v kuse a že je možné ji použít i opakovaně (podle doporučení výrobce celkem dvakrát – pozn. redakce). „Po vyjmutí pomůcku pořádně omyju teplou vodou a pečlivě osuším. Není to nic složitého,“ říká Lucie.

Jak postupem času zjistila, inkontinence trápí i některé její kamarádky. „Vždycky když mi některá řekne, že se mnou nemůže jít na jumping, protože by se u toho počůrala, hned jí doporučím, ať vyzkouší Diveen®,“ vypráví Lucie.

Více informací naleznete na diveen.cz nebo kontaktujte Diveen linku B. Braun +420-777 363 343.

Děj a události, které se odehrály v tomto konkrétním případě, nelze vztahovat na vlastní zdravotní stav. Pro určení správné diagnózy a možnostech léčby vždy vyhledejte lékaře.

Upozornění

Diveen® je intravaginální zdravotnický prostředek určený pro dospělé ženy starší 18 let s únikem moči, zejména v důsledku stresové nebo smíšené inkontinence moči. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnického prostředku; mohou obsahovat údaje o rizicích spojených s jeho používáním.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Agáta Koupilová s medailí
Paraplavkyni Agátě Koupilové pomůže při přípravě na Paříž 100.000 Kč

Mladá paraplavkyně Agáta Koupilová dostala od Skupiny B. Braun a Alzheimer Home ve Slavkově u Brna...

Celý článek
David Drahoninsky, Martin Kuncek, Petr Macoun pri predani seku
Paralympionik David Drahonínský má nový vozík. Usnadní mu přípravu na hry v Paříži.

Úspěšný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský se tvrdě připravuje na další...

Celý článek
David Drahoninský paralympionik
Osobní zpověď šestinásobného paralympijského medailisty

David Drahonínský si do šestnácti let žil jako každý jiný kluk. Honil se na hřišti za balonem, v...

Celý článek