22. 11. 2019
Vytisknout Poslat na e-mail

Vložíme-li do těla implantáty, ty sice nahradí tělesné funkce, ale jedná se zároveň o cizí tělesa, která mohou vyvolat kontaktní alergie na kovy. Reakcí mohou být mimo jiné ekzémy, otoky a výpotky. Kontaktní alergie na kobalt, nikl a chrom jsou relativně časté a vyskytují se u 13 % populace. V posledních desetiletích byly alergické reakce po implantaci protézy diagnostikovány častěji, než se dosud předpokládalo.

Moderní kolenní implantát má nejen znovu zajistit pohybovou funkci kolene, ale má být tělem také dobře snášen. Společnost B. Braun vyvinula jedinečnou povrchovou úpravu pro léčbu pacientů s alergiemi na kovy. Díky tomuto inovativnímu řešení jsou zachovány všechny výhody standardních implantátů, které jsou navíc rozšířeny o působení jako bariéra proti kovům vyvolávajícím alergie.

Základní implantáty se pomocí speciálního napařovacího procesu zušlechtí kvalitním povrchem AS ve zlaté barvě. Celkem sedm vrstev povlaku zapečetí kovové komponenty. Nejsvrchnější vrstva je z nitridu zirkonu, materiálu, který je v lidském těle obzvláště dobře snášen. Zlepšené otěrové vlastnosti Kolenní protéza je dennodenně vystavována vysokému zatížení. Přesto má umělý kloub stabilně fungovat po mnoho let.

Snížení otěru na kontaktních plochách implantátu hraje u umělého kolenního kloubu důležitou roli, protože otěr materiálu může vést k předčasnému opotřebení příslušných komponentů a představuje nejčastější příčinu výměny protézy. Kvalitou povrchu AS lze opotřebení snížit. Díky velmi tvrdému keramickému povrchu AS se výrazně snižuje otěr a prodlužuje se trvanlivost kolenních endoprotéz s povlakem AS. Tento moderní povlak lze nanést na všechny kolenní implantáty Aesculap®. 

Výhody, které technologie AS přináší:

  • Sofistikovaný sedmivrstvý povlak
  • Snížení alergických reakcí
  • Snížení opotřebení
  • Stabilita a zlepšená odolnost proti poškrábání
Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil po výměně kyčelního kloubu
Výměna kyčelního kloubu pohledem herce Jana Přeučila

Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil letos v květnu podstoupil výměnu kyčelního kloubu. Přestože se...

Celý článek
Pacientská cesta B. Braun lekarka pacientka
Pacientská cesta - unikátní konzultační projekt

Pacientská cesta je unikátní konzultační projekt skupiny B. Braun, který si klade za úkol co možná nejefektivnější postup při výměně kyčelního nebo kolenního kloubu.

Celý článek
pacientska cesta b. braun
Reportáž: Pacienti z Nemocnice Šumperk jsou nadšení z Pacientské cesty

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který...

Celý článek