Vytisknout Poslat na e-mail

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který zkracuje rekonvalescenci pacienta po výměně velkých kloubů. Toho je dosahováno použitím špičkových produktů a telemedicíny v kombinaci s aplikací kombinované anestezie, rehabilitačním cvičením a důkladným informováním o průběhu léčby týdny před i po samotné operaci. Tím je předcházeno nepřesným informacím, které pacient může dohledat na různých platformách a významně pomáhá i v prevenci infekce.

Pacienti se tak dokážou postavit na nohy již pár hodin po operaci a výrazně se zkrátí doba hospitalizace. Díky tomu bude nemocnice v budoucnu moci odoperovat více pacientů a zredukovat dlouhou, někdy i roční, čekací dobu. Projekt Pacientská cesta také pomáhá snižovat riziko pooperačních komplikací. Pacienti si ale především chválí to, že po operaci nemají bolesti. Přesvědčte se o tom sami v reportáži přímo z nemocnice.

 

Mohlo by se vám líbit
Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil po výměně kyčelního kloubu
Výměna kyčelního kloubu pohledem herce Jana Přeučila

Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil letos v květnu podstoupil výměnu kyčelního kloubu. Přestože se...

Celý článek
Pacientská cesta B. Braun lekarka pacientka
Pacientská cesta - unikátní konzultační projekt

Pacientská cesta je unikátní konzultační projekt skupiny B. Braun, který si klade za úkol co možná nejefektivnější postup při výměně kyčelního nebo kolenního kloubu.

Celý článek
Mudr. Ján Debre primář ortopedického oddělení
Pacientská cesta z pohledu první nemocnice v ČR, která tento nový přístup využívá

Nemocnice Šumperk jako první v České republice optimalizuje pobyt ortopedických pacientů v nemocnici...

Celý článek