24. 11. 2021
Vytisknout Poslat na e-mail

Reportáž: Pacienti z Nemocnice Šumperk jsou nadšení z Pacientské cesty

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který zkracuje rekonvalescenci pacienta po výměně velkých kloubů. Toho je dosahováno použitím špičkových produktů a telemedicíny v kombinaci s aplikací kombinované anestezie, rehabilitačním cvičením a důkladným informováním o průběhu léčby týdny před i po samotné operaci. Tím je předcházeno nepřesným informacím, které pacient může dohledat na různých platformách a významně pomáhá i v prevenci infekce.

Pacienti se tak dokážou postavit na nohy již pár hodin po operaci a výrazně se zkrátí doba hospitalizace. Díky tomu bude nemocnice v budoucnu moci odoperovat více pacientů a zredukovat dlouhou, někdy i roční, čekací dobu. Projekt Pacientská cesta také pomáhá snižovat riziko pooperačních komplikací. Pacienti si ale především chválí to, že po operaci nemají bolesti. Přesvědčte se o tom sami v reportáži přímo z nemocnice.

 

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna

Mohlo by se vám líbit
Mudr. Ján Debre primář ortopedického oddělení
Pacientská cesta z pohledu první nemocnice v ČR, která tento nový přístup využívá

Nemocnice Šumperk jako první v České republice optimalizuje pobyt ortopedických pacientů v nemocnici...

Celý článek
Mudr. Debre pacientska cesta
Projekt Pacientská cesta poprvé v Česku

Postavit se jen pár hodin po výměně kyčelního nebo kolenního kloubu na nohy a dojít si třeba na...

Celý článek
bolest kolene
Co je to artróza?

Artróza (osteoartritida) patří mezi nejběžnější kloubní onemocnění, se kterým se setkáváme prakticky denně.

Celý článek