Vytisknout Poslat na e-mail

Rozlišujeme následující typy náhrad kyčelních, kolenních a páteřních (endoprotéz):

  • Částečná (při částečné endoprotéze nahradí lékař jen poškozenou část kloubu)
  • Totální (při totální endoprotéze nahradíme všechny kloubní plochy. Volbu vhodné endoprotézy má v rukou lékař, který ji zvolí podle věku a také způsobu života daného pacienta.

Necementové implantáty mají delší životnost, proto se hodí pro pacienty do 65 let. Starším pacientům je většinou indikován implantát cementovaný. Materiály, z nichž jsou náhrady vyráběny, se stále vyvíjejí a zlepšují. Prof. MUDr. Tomáš Trč, přednosta ortopedické kliniky 2. Fakultní nemocnice v Praze mluví o artróze a o možnostech léčby formou implantace kloubní náhrady.

 

Nepodceňujte kvalitu kloubní náhrady

Pokud se dostanete do situace, kdy váš zdravotní stav musí být řešen operativně náhradou kloubu, nezapomeňte, že je velmi důležitá kvalita implantátů, které jsou vám voperovány do těla.

Kyčelní a kolenní náhrady B. Braun

Skupina B. Braun používá při léčbě pacientů implantační techniky šetřící kostní tkáň, CT-free navigaci i nové materiály pro výrobu implantátů, jako jsou keramické povrchy s vysokou odolností proti abrazi a bioaktivní povrchy implantátů. Naším hlavním úkolem je ulevit pacientům od bolesti a zvětšit rozsah pohybu kloubů.  

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil po výměně kyčelního kloubu
Výměna kyčelního kloubu pohledem herce Jana Přeučila

Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil letos v květnu podstoupil výměnu kyčelního kloubu. Přestože se...

Celý článek
Pacientská cesta B. Braun lekarka pacientka
Pacientská cesta - unikátní konzultační projekt

Pacientská cesta je unikátní konzultační projekt skupiny B. Braun, který si klade za úkol co možná nejefektivnější postup při výměně kyčelního nebo kolenního kloubu.

Celý článek
pacientska cesta b. braun
Reportáž: Pacienti z Nemocnice Šumperk jsou nadšení z Pacientské cesty

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který...

Celý článek