8. 10. 2013
Vytisknout Poslat na e-mail

Počítačem navigovaná operace je nejmodernější operační technika, která zvyšuje přesnost operace kolenní náhrady přibližně z 80 procent až na 95 procent, čímž zvyšuje životnost a funkčnost umělého kloubu.

Stále narůstá počet kvalifikovaných a uznávaných ortopedů, kteří počítačově navigované systémy jako je OrthoPilot® používají, protože tím opětovně zajišťují svým pacientům precizně seřízené kolenní náhrady.

Každý člověk je jiný. A co teprve jejich kolena! Počítačem naváděná operace počítá s každou velikostí a tvarem pacienta a umožňuje chirurgovi použít to, co je v podstatě mini GPS systémem. Navigace v ortopedii přesně registruje bio-mechanickou anatomii dolní končetiny a kolenního kloubu, aby byla zajištěna co nevyšší přesnost každé náhrady.

Počítačem navigovaná operace mapuje polohu kostí, které tvoří kolenní kloub každého pacienta, pomocí senzorů, jenž jsou umístěny na obou stranách kolene. Ty vytvářejí detailní obraz a poskytují na obrazovce počítače v reálném čase informace, které chirurgovi pomáhají navést implantát přesně na své místo.

Navigační systémy, jako je OrthoPilot®, ale neprovádějí operaci! Nenahrazují kvalifikaci a zkušenost vašeho operatéra, ale jsou neocenitelným nástrojem, který zlepšuje výsledky operací celkové náhrady kolene.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Pacientská cesta B. Braun lekarka pacientka
Pacientská cesta - unikátní konzultační projekt

Pacientská cesta je unikátní konzultační projekt skupiny B. Braun, který si klade za úkol co možná...

Celý článek
pacientska cesta b. braun
Reportáž: Pacienti z Nemocnice Šumperk jsou nadšení z Pacientské cesty

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který...

Celý článek
Mudr. Ján Debre primář ortopedického oddělení
Pacientská cesta z pohledu první nemocnice v ČR, která tento nový přístup využívá

Nemocnice Šumperk jako první v České republice optimalizuje pobyt ortopedických pacientů v nemocnici...

Celý článek