Vytisknout Poslat na e-mail

Počítačem navigovaná operace je nejmodernější operační technika, která zvyšuje přesnost operace kolenní náhrady přibližně z 80 procent až na 95 procent, čímž zvyšuje životnost a funkčnost umělého kloubu.

Stále narůstá počet kvalifikovaných a uznávaných ortopedů, kteří počítačově navigované systémy jako je OrthoPilot® používají, protože tím opětovně zajišťují svým pacientům precizně seřízené kolenní náhrady.

Každý člověk je jiný. A co teprve jejich kolena! Počítačem naváděná operace počítá s každou velikostí a tvarem pacienta a umožňuje chirurgovi použít to, co je v podstatě mini GPS systémem. Navigace v ortopedii přesně registruje bio-mechanickou anatomii dolní končetiny a kolenního kloubu, aby byla zajištěna co nevyšší přesnost každé náhrady.

Počítačem navigovaná operace mapuje polohu kostí, které tvoří kolenní kloub každého pacienta, pomocí senzorů, jenž jsou umístěny na obou stranách kolene. Ty vytvářejí detailní obraz a poskytují na obrazovce počítače v reálném čase informace, které chirurgovi pomáhají navést implantát přesně na své místo.

Navigační systémy, jako je OrthoPilot®, ale neprovádějí operaci! Nenahrazují kvalifikaci a zkušenost vašeho operatéra, ale jsou neocenitelným nástrojem, který zlepšuje výsledky operací celkové náhrady kolene.

Upozornění

Orthopilot® Elite je zdravotnický prostředek. Jde o speciální systém počítačové navigace, který se používá při implantaci umělé kloubní náhrady. Účelem tohoto zdravotnického prostředku je náhrada kyčelního kloubu v případech, kdy došlo k závažnému poškození chrupavky bez možnosti jiné terapie nebo k selhání primární náhrady. 

Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace. 

Mohlo by se vám líbit
Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil po výměně kyčelního kloubu
Výměna kyčelního kloubu pohledem herce Jana Přeučila

Herec, dabér a pedagog Jan Přeučil letos v květnu podstoupil výměnu kyčelního kloubu. Přestože se...

Celý článek
Pacientská cesta B. Braun lekarka pacientka
Pacientská cesta - unikátní konzultační projekt

Pacientská cesta je unikátní konzultační projekt skupiny B. Braun, který si klade za úkol co možná nejefektivnější postup při výměně kyčelního nebo kolenního kloubu.

Celý článek
pacientska cesta b. braun
Reportáž: Pacienti z Nemocnice Šumperk jsou nadšení z Pacientské cesty

V Nemocnici Šumperk praktikují jako první v republice nový program zvaný Pacientská cesta, který...

Celý článek