Vytisknout Poslat na e-mail

Každý máme své problémy. Někdo závažnější, někdo méně… Ale pokud jsme stomici, naší důležitou součástí je dobře pasující stomická pomůcka. Máme ji pořád, je vlastně naší součástí. Jak ale správně zvolit? Vím, že to, na co jsem si zvykl, je to nejlepší, co bych mohl mít?

To, že stomická pomůcka nepodtéká, už beru jako samozřejmost, ale na začátku to bylo peklo! Věděli jste, že až  76 % stomiků se setkalo s tím, že jejich pomůcka podtékala? Nejčastějšími problémy jsou třeba propadlá stomie, kožní záhyby, ochablost břicha. Takže najít tu, co nepodtéká, je elementární. Ale ta současná mě třeba řeže nebo škrábe.

Novinkou, která je pro stomiky nově na trhu od společnosti B. Braun, je Flexima Active O' convex. Jedná se o jednodílnou soft konvexní stomickou pomůcku vhodnou pro ileostomiky (3 verze velikostí) a urostomiky. Jsou béžové s náhledovým okénkem a samozřejmě plně hrazené zdravotními pojišťovnami.

Tuto novou pomůcku si oblíbíte pro její výhody, které nabízí: chrání před podtékáním v okolí stomie a podrážděním kůže. Tato pomůcka je měkčí a šetrnější k peritostomální kůži, vybavena podložkou ve tvaru květiny pro lepší aplikaci a přilnavost při nerovnosti pokožky. Pozvolný sklon (6 mm) je navržený pro optimální utěsnění kolem stomie. Náhledové okénko je ideální pro jednoduché nasazení, pro kontrolu kvality a objemu. Vhodným parťákem pro tuto pomůcku je i pásek B. Braun Stoma care, který můžete použít pro posílení konvexního účinku.

Jaké jsou zkušenosti paní Věry?

Jaké jsou zkušenosti paní Věry F. z Plzně, která je pacientkou stomické poradny B. Braun Plus„Jsem ileostomik s vnořenou stomií a 13-ti kilovou kýlou. Pomůcku Flexima Active O' convex od B. Braun používám již 3 měsíce a nedám na ni dopustit. Je měkčí, pro nasazování jednodušší (dříve jsem 15 minut čekala, až se mi pomůcka „přicucne“). Zatímco Fleximu Active O' convex přiložím, držím asi minutu, a pak ji mám jako druhou kůži. Pomůcka mi hned obejme stomii. Předchozí pomůcka mě při předklonění či pohybu škrábala a zarývala se do stomie. Teď s novou pomůckou jsem úplně spokojená“

A jak se dostala k jiným pomůckám? „Stomická sestřička Libuše Auterská mi doporučila péči ve stomické poradně B. Braun Plus v Plzni. Jejich stomická sestřička Zuzana Šilhánková mi přivezla dva vzorečky novinky, vyzkoušely jsme to spolu nasadit – a byla jsem rozhodnutá. Teď už bez nich prostě nechci fungovat. Žádné tvrdé okraje, jsou měkoučké a ohebné. A můžu se bez obav ohnout, aniž by se mi pomůcka odlepila anebo zařízla tvrdým okrajem do stomie. Vychytala jsem si i spodní prádlo, které mi k tomu nejvíce sedí a teď už jsem v klidu, už se nemusím strachovat“, popisuje svoji situaci paní Věra.

Pokud máte zájem vyzkoušet tuto měkkou novinku, neváhejte a kontaktujte stomické ordinace B. Braun. Nebo využijte oporu terénní stomické sestry, která přijede k vám domů, doporučí i předvede vhodné stomické pomůcky různých výrobců a můžete se jí svěřit s problémy s vaší stomií. 

Máte dotaz? Potřebujete poradit? Kontaktujte naši B. Braun stomickou linku +420 777 363 343 informační linka pro pacienty se stomií ve všední dny 9–16 hod.

Upozornění

Flexima® Active O' convex je jednodílný sběrný systém pro pacienty s enterostomií nebo urostomií, Měkký konvexní chránič kůže Flexima Active O' convex je speciálně navržen pro bezpečné utěsnění kolem stomií. Zdravotnický prostředek. Výrobce je B. Braun Medical SAS se sídlem na adrese 204 Avenue du Maréchal Juin, 92100 Boulogne-Billancourt, Francie. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace.

Poradna

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna
Mohlo by se vám líbit
Partner stomika Ally
Seznamte se s Ally®, systémem stomického příslušenství pro každý den

O životě se stomií by mnozí z vás mohli psát romány. Po operaci je to velký šok, který vám obrátí...

Celý článek
Pacientka so stomickým sáčkem
I se stomickým sáčkem se můžete cítit komfortně a šik

Všichni se chceme dobře cítit v oblečení, které máme na sobě. Proto si ho tak pečlivě vybíráme...

Celý článek
Vztahy se stomií
Nebojte se intimních vztahů ani se stomií

Založení stomie znamená pro každého pacienta významnou životní změnu. Onemocnění nebo příčina, která...

Celý článek