Dobrý den, pokud jste se podrobil konzervativní terapii, která zahrnuje farmakoterapii, rehabilitaci, úpravu životosprávy, fyzikální terapii a balneoterapii a Váš stav se nezlepšil, je doporučeno operaci realizovat. Cílem operace TEP kolene je, aby se pacient pohyboval po výkonu bezbolestně a pohyb by mu neměl způsobovat obtíže. Po operaci je kolenní kloub volně pohyblivý, pacienta pohyb nebolí a kloub je stabilní. Díky náhradnímu kloubu se může plně pohybovat. Pro odstranění bolesti při chůzi a při otočení je tedy nutno tuhle operaci absolvovat, tento zákrok může signifikantně zvýšit kvalitu Vašeho života.

Dobrý den,

je skutečně možné, že máte alergickou reakci na kovy, ze kterých je Vaše náhrada vyrobena. Nicméně dle příznaků, které popisujete se toto nedá určit a může to být klidně něco úplně jiného. Doporučoval bych Vám navštívit svého lékaře a konzultovat své obavy s ním. 

 

Nejlépe by bylo se obrátit na ortopeda, či chirurga, který se specializuje na ruku. Například Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou, Revmatologický ústav v Praze atd. Ale ve většině krajských měst jsou lékaři (ortopedi, či chirurgové) specializující se na ruku.

Důležitější než metoda operace je kvalitní operatér a možnost kvalitní pooperační péče. Nejlepší cesta by byla najít jednoho operatéra, který dle vyšetření a po domluvě s pacientem určí pořadí operací a poté je provede. Vybere si sám nejvhodnější metodu, kterou standardně provádí, a tedy umí. Všechny uvedené metody slibují lepší výsledek než klasická metoda. Jejich výhody jsou ale zpravidla v případech hrubých deformit končetin, například po závažných úrazech. Při běžných nálezech nemusí významně zlepšovat výsledek a mohou naopak například prodloužit operační čas. Implantáty všech renomovaných firem mají v určité cenové kategorii srovnatelnou životnost. Takže závěrem lze zopakovat, že nejdůležitější je renomovaný operatér, kterému důvěřuje pacient, v renomovaném zařízení, které má dobrou návaznost na rehabilitační péči. Nezanedbatelná je i vzdálenost pracoviště od bydliště. Bližší pracoviště umožňují snadnější kontroly v případě potřeby.

Dobrý den, konkrétní situaci musí posoudit lékař operatér, který je za výsledek částečně zodpovědný. V tomto případě, když nemůžete chodit, moc jiných možností než reoperace ani nezbývá.

Dobrý den, nárok na lázeňskou léčbu po náhradě kolenního kloubu se ve většině případů přiznává. Možnost přiznání invalidního důchodu záleží kromě výsledku operace také na typu práce, kterou pacient před onemocněním vykonával. Většinou nelze s náhradou kolenního kloubu vykonávat těžkou fyzicky náročnou práci.

Dobrý den, nejlepší je kontrola na pracovišti, kde byl pacient operován. Pokud není možná, pak by bylo nejlépe v první řadě vyhledat neurologa, který vyloučí nervové poškození, které by vyžadovalo akutní řešení. Poté přichází na řadu rehabilitace. Nejlépe by bylo vyhledat nějaké renomované rehabilitační zařízení.

Dobrý den, nejdůležitější je zvýšení stability kolenního kloubu posílením stehenního svalstva. V první fázi je nejlepší k posílení svalstva použít kolo či rotoped, prostě aktivitu bez doskoků a větší zátěže dosud nezregenerovaných chrupavek. Možno kombinovat s aktivitami ve vodě (plavání či cvičení) a speciálním cvičením v posilovně.

Dobrý den, je to individuální. Někomu Orbitrek nevadí, někomu ano. Pokud nejsou po jeho použití potíže, je možno ho využívat ke cvičení. Vhodnější je ale rozhodně rotoped. Lze na něm lépe dávkovat zátěž, výhodný je zejména u pacientů s nadváhou.

Dobrý den, domácí magnetoterapie je z hlediska náhrady kolenního kloubu v tomto případě možná. Je nutné vyloučit další kontraindikace domácí magnetoterapie, jako je například implantovaný kardiostimulátor. Magnetoterapie je jen pomocná metoda, důležitější je správné pravidelné cvičení.

form

Zadejte dotaz do poradny

Vyberte si téma, které je pro vás důležité, a napište nám, s čím potřebujete poradit. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, abychom vám na něj mohli poslat naši odpověď. Komunikace je důvěrná a vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

sidebar