07. 11. 2017
Vytisknout Poslat na e-mail

Potřebujete rehabilitovat, nebo si odpočinout? B. Braun Omnia vám nabízí obojí!

V multifunkčním komplexu B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se mimo jiné nachází i oddělení rehabilitace, které poskytuje řadu služeb nejen klientům Domova s úsměvem, jež pečuje o seniory, ale také veřejnosti, včetně dětí.  Rehabilitace se zaměřuje především na diagnostiku, terapii a prevenci poruch pohybového systému. Fyzioterapeuti se orientují především na bolesti páteře, svalů a kloubů, na stavy po úrazech nebo operaci pohybového aparátu a věnují se i nemocným s neurologickými chorobami. Dál pečují o dětské pacienty s vadným držením těla a skoliózou nebo o osoby, které trápí otoky a poruchy lymfatického systému. 

Fyzioterapie jako součást léčby

Základním stavebním kamenem fyzioterapie je léčebná tělesná výchova. Ta má pozitivní vliv na obnovu nebo zlepšení většiny funkcí organismu. Terapeuti pracují s moderními metodami, například s dechovou gymnastikou, a moderními pomůckami, jakými disponují fitcentra. K aktivaci svalstva trupu používají overbally, therabandy a velké míče (gymbally). K dosažení lepší koordinace slouží senzomotorická stimulace s využitím nestabilních pomůcek, jako jsou míče, minitrampolína nebo pěnové plošiny. Cílem je obnovení jistoty při pohybu a prevence pádů. Centrum poskytuje také specifické služby jako například uvolnění blokád kloubů a páteře mobilizací, fyzioterapii s využitím molitanových míčků, reflexní nebo ruční lymfatickou masáž a komplexní léčbu podle Ludmily Mojžíšové, která je založena na odstranění svalového napětí a vyrovnání svalové nerovnováhy.

Nechybí bublinky ani finská sauna

Kromě pohybových aktivit je v rehabilitačním centru možné podstoupit řadu dalších příjemných procedur. Patří k nim perličkové a vířivé koupele nebo podvodní masáže a je možné absolvovat také kontaktní elektroterapii, která využívá různých druhů proudů ke zmírnění bolestí a otoků, uvolnění svalových kontraktur a lepšímu prokrvení tkání. Z dalších metod můžeme jmenovat magnetoterapii a ultrazvuk. K relaxaci je k dispozici finská sauna.

Jako v lázních

Klienti si mohou dopřát také některou z široké nabídky masáží, ať již klasickou, havajskou, masáž lávovými kameny, nebo bambusovými tyčemi, masáž antimigrenózní nebo aromaterapeutickou. Dále je možné vyzkoušet baňkování, které spočívá v přikládání teplých skleněných baněk na pokožku. Při baňkování dochází k odstranění blokád, uvolnění ztuhlého svalstva, stimulaci krevního a lymfatického oběhu, zlepšuje se také trávení a vstřebávání živin. Rehabilitační centrum nabízí i kineziotaping, moderní a stále využívanější metodu založenou na aplikaci elastických pásků. Nechybí ale ani klasické procedury jako rašelinový termozábal, přístrojová lymfodrenáž nebo perličková koupel se zábalem.

Fyzioterapie i Nordic Walking

V neposlední řadě je možné se objednat na vyšetření k fyzioterapeutovi, který zhodnotí aktuální zdravotní stav, navrhne léčbu s využitím manuálních technik, léčebné tělesné výchovy nebo fyzikální terapie a doporučí pacientovi vhodné cviky. Braun Omnia pořádá také kurzy nordic walkingu, dynamické chůze se speciálními holemi. Chůze posiluje srdce i cévy, uvolňuje zádové i krční svaly a je vhodná i pro osoby s nadváhou. Účastníci kurzu se seznámí se správnou technikou chůze a nacvičí si ji přímo v terénu, naučí se protahovací cviky a osvojí si zásady výběru vhodných holí. Nabídka rehabilitačních a relaxačních služeb v B. Braun Omnia je velmi pestrá a zaměřená na široký okruh pacientů. Některé procedury jsou na lékařský předpis, ale většinu z nich si mohou objednat i samoplátci. Více informací najdete zde.

Poradna

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech a věcech, které s tím souvisejí. Zeptejte se nás na to, co vás trápí, a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Poradna

Mohlo by se vám líbit
Mother and Daughter Wearing Face Mask, Looking to Each Other Through the Window, During Coronavirus Quarantine
Jak zůstat psychicky v pohodě v době koronavirové

Právě nyní, více než kdy jindy, člověk potřebuje podporu, lásku a porozumění. Ze všech stran se na...

Celý článek
Onkologická pacientka
Onkologická léčba je stále úspěšnější

Onkologické onemocnění je způsobeno nekontrolovaným růstem buněk, které se vymkly kontrole vlastního...

Celý článek
cviky_kancelář
Cvičení v kanceláři

Procvičte si s námi tělo i během pracovní doby.

Celý článek