První Centrum domácí dialýzy v Česku otevírá své dveře v Otrokovicích

Na poliklinice v Otrokovicích se otevírá první ambulantní Centrum domácí dialýzy v Česku. „Přesun dialýzy do domácího prostředí nebo pečovatelských domů je celosvětový trend. Mezi pacienty vidíme o domácí dialýzu rostoucí zájem a od specializovaného centra očekáváme lepší dostupnost metod nejen na našich, ale i ostatních střediscích v regionu Moravy.” říká MUDr.

Paraplavkyni Agátě Koupilové pomůže při přípravě na Paříž 100.000 Kč

Mladá paraplavkyně Agáta Koupilová dostala od Skupiny B. Braun a Alzheimer Home ve Slavkově u Brna sponzorský dar ve výši 100.000 korun. Agáta ho využije především na pronájem bazénu k tréninku. „Je úžasné vidět mladé lidi s takovou houževnatostí a životním odhodláním a je skvělé mít tu možnost je v tom podpořit,” říká člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK MUDr. Martin Kuncek. 

Tajemství správné hygieny rukou | Podcast Medicína

Nepropásněte náš nejnovější díl podcastu Medicína, zveřejněný ke Světovému dni hygieny rukou. Speciálním hostem je energická lékařka Lenka Hobzová, hlavní hygienička Fakultní Nemocnice Hradec Králové. Nečekejte jen běžné rady, jak hygienu provádět lépe, ale také upozornění na zbytečnosti, které ve svém životě děláme.

Paralympionik David Drahonínský má nový vozík. Usnadní mu přípravu na hry v Paříži.

Úspěšný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský se tvrdě připravuje na další paralympiádu, která proběhne letos na přelomu srpna a září v Paříži. Nově má k dispozici speciální elektrický pohon k mechanickému invalidnímu vozíku, který bude uhrazen z poskytnuté finanční podpory v rámci projektu B. Braun pro život v částce 375 tisíc korun. „S Davidem spolupracujeme už od roku 2010 a jsme hrdí, že můžeme být součástí jeho úspěchů prostřednictvím zdravotní i finanční podpory,“ říká člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK Martin Kuncek.

Seznamte se s Ally®, systémem stomického příslušenství pro každý den

O životě se stomií by mnozí z vás mohli psát romány. Po operaci je to velký šok, který vám obrátí život naruby. Stomické sáčky se časem naučíte používat. Ale pro zvýšení bezpečnosti a praktičnosti je tady stomické příslušenství, které bezpečně drží stomický sáček na svém místě, zabraňují podtékání apod. Seznamte se s Ally®, novinkou ve stomickém příslušenství. Stane se vaším každodenním parťákem, který vám kryje záda v jakékoliv situaci.  

I se stomickým sáčkem se můžete cítit komfortně a šik

Všichni se chceme dobře cítit v oblečení, které máme na sobě. Proto si ho tak pečlivě vybíráme, řešíme barevné kombinace a dbáme ideálně na padnoucí materiály i správnou velikost. Jenže co dělat, když nám oblékání začíná komplikovat stomický sáček? I tato situace má své řešení, jen na to musíte jít chytře! Nemusíte se hned za každou cenu halit do objemných látek, pytlovitých šatů nebo tepláků. A především každé postavě sluší něco jiného, a to i s ohledem na pohlaví a věk. Zkuste si náš jednoduchý vizuální test a přečtěte si tipy přímo pro váš typ postavy.